הדיונה הגדולה באשדוד נכבשה כבר לפני זמן רב על ידי רוכבי שטח, שמגיעים למקום מכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות הייתה מתקיימת במקום תחרות "מלך הדיונה", עד שהמשטרה החליטה לשים סוף לתחרות הלא חוקית.

אלה שהצעדים נגד מארגני התחרות לא החזירו את הדיונה לטובת הציבור או הסביבה. להיפך, לאחרונה נדמה כי האיזור הפך להיות שטח מעודף מאוד על רוכבי השטח על כל סוגיהם. כל מי שמגיע לאיזור הרכבת והביג ביום שישי, לא יכול לפספס את עשרות כלי השטח במקום מכל הסוגים.

אתמול נפצע שם שוב רוכב שטח, שהתהפך עם טרקטורון ונפצע באורח בינוני. לפני שבוע היה אירוע דומה, ולפני גם. למעשה, בשבועות האחרונים אירועי הפציעות בדיונה הפכו לנפוצים. סרטון שהגיע לידי אשדוד נט מפינוי הפצוע בצהרי יום שישי, יכול להמחיש במעט מה עובר על הדיונה בכל שישי ושבת, ואת הסכנות הקיימות במקום. 

מי שחוותה זאת על בשרה הייתה לא אחרת מאשר מנכ"לית החברה להגנת הטבע איריס האן. זה התרחש לפני קצת יותר מחודש, כאשר המנכ"לית הגיעה לסיור מקדים בדיונה לפני אירוע המחאה שתוכנן במקום. 

וידאו: פינוי הפצוע אמש מהדיונה באשדוד 

הדיונה עצמה, שחלקה נמצאת בתחומי רובע י"ד המתוכנן לקום באשדוד, נמצאת בלב המחלוקת בין העירייה לבין החברה להגנת הטבע, שמתנגדת לבניית רובע י"ד ותוספת כל אלפי יח"ד למען צעירי העיר. באיזור זה גם אמור לעבור כביש הכניסה והיציאה השלישי מאשדוד.

בשבוע הבא מתכננים בחברה להגנת הטבע צעדה במקום, כחלק מהמחאה שלהם נגד אישור תוכנית הבניה בועדה המקומית לתכנון ובניה באשדוד. ברובע מתוכננים לקום לא פחות מ-10,000 יחידות דיור. בדיון שהתקיים במליאת בניין ערים, בנוכחות חברי מועצת העיר, נדחתה התנגדות החברה להגנת הטבע.