כשהיה בן 13, משפחתו של נחום החליטה לצוות לו חונך, מעין מורה רוחני שידאג לקרב אותו לדת ולחזק אותו באמונתו, וכך הוא הכיר את הרב הלל בן שחר. הוריו של נחום שמו לב לשינוי שהתחולל בו, פנו אל ראשי ישיבת "שובו בנים" בה הוא למד, ואז התגלה להם כי בנם הוא אינו היחיד מהישיבה שהתוקף מינית על ידי הרב. ראשי הישיבה החליטו לא לפנות אל המשטרה אלא להבהיר לרב שכדאי לו לעזוב את המקום בהקדם האפשרי - והוא ברח בהקדם ללונדון. 

מהצד השני של הסיפור נמצאת משפחתה של נעמי, שכמו נחום גם היא באה ממשפחה של חוזרים בתשובה. בני משפחתה נסחפו אחרי דמותו של הרב הכריזמטי והפכו לתלויים בו יותר ויותר. הם הפכו לחסידי הרב, העבירו לו כספים ואפילו עברו לגור בסמוך לו באשדוד. נעמי, שהייתה אז ילדה בת 9 בלבד, גדלה לתוך המציאות המעוותת הזו, גילתה יום אחד כי בעליית הגג שבדירה הסמוכה לה יעבור לגור דייר חדש - נחום שמו.  

כשנחום היה בן 24, חיתן אותו בן שחר עם נעמי, שהייתה אז נערה צעירה. כשהייתה בת 17 נולד לשניים בנם הראשון, ולמרות שהיו לכאורה זוג נשוי הרב דאג שהם בקושי יתראו ואף אילץ אותם להעביר להם את הכנסותיהם, בנוסף לכך שהוא שלט בכל פרט בחייהם. אם זה לא מספיק, האובססיה של בן הלל לנחום רק הלכה וגברה - ויחד איתה גם הניצול המיני שלו. יום אחד, לשניים נמאס והם החליטו לברוח.

השניים נמלטו מאשדוד אל דירת מסתור בדרום יחד עם ארבעת ילדיהם. הם העבירו לידי המשטרה הקלטות שהקליטו עם הרב, שמספר בשלל הזדמנויות על מסכת ההתעללות שביצע. בן הלל נעצר ליותר משבועיים, המשטרה העבירה את התיק לפרקליטות - אך מאז, כמעט חצי שנה אחר כך, הוא מונם שם בלי החלטה. והרב? הוא ממשיך להסתובב חופשי לגמרי.

צילום: חדשות ערוץ 10

הכתבה שודרה אמש בחדשות ערוץ 10

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]