השף גיא ונאור פרץ, מבניה היותר אהודים של העיר אשדוד אשר הפעילו (בתקווה שימשיכו להפעיל) את המסעדות המעולות בעיר אשדוד - "אנדיב שבמלון ווסט ואת ג'י קפה שצמוד למזרקה על המרינה) ובמקביל מסעדות בבתי מלון בחיפה, אשקלון, ים המלח ופעילות קולינרית ענפה.

גיא פרץ, מבעלי החברה, הפך לסלב אהוד ברחבי המדינה, נחשב למאסטר שף בינלאומי, שף קונדיטור, יועץ קולינרי, מפתח מוצרי מזון אשר הוציא 4 ספרי בישול מצליחים וזכה ב- 13 מדליות זהב בינלאומיות בבישול וקולינריה. 

גיא ואחיו נאור התפתחו בצעדי ענק ב8 השנים האחרונות והחיים נראו יפים מתמיד.

אך 2 סטירות שהם קיבלו - (מהאחת- מלחמת צוק איתן,  ומהשניה נרחיב בהמשך) הביאו השבוע את אימפריית הקולינריה שבבעלותם - GF&B Service  - לצו פירוק בבית המשפט עקב חובות של כ20 מיליון ₪ לנושים.  

מה הביא לקריסה?

מהמכה של מלחמת צוק איתן הם הצליחו לשרוד בזכות הפעילות הענפה והתזרים הגבוה, אך לפתע הגיע הנוק אווט ממתחם האירועים "פברז'ה" שלטענתם הותיר להם חובות של כ10 מיליון ₪, ומשם כבר לא היה להם אוויר להתרומם.

ביצת הזהב הפכה לביצה שאליה שקעו האחים פרץ:

מתחם האירועים פברז'ה, בו הושקעו למעלה מ50 מיליון ש"ח (המושקע ביותר מסוגו מאז ומעולם), קרוי על שם ביצי פברז'ה שבימי הצארים האצולה ברוסיה אהבה לרכוש. ההפיכה הרוסית פיזרה אוצרות אלו לארבעת כנפי תבל...

וכך גם האחים פרץ חוו מהפכה רוסית משלהם שניפצה את חלום האימפריה הקולינרית שלהם.

גיא מספר לאשדוד נט:

"בא אלי אדם בשם רומן בבאגנוב, שהציג עצמו אוליגרך מרוסיה שטען ששמע עלי וכו' והציע לי עסקה חלומית במתחם המרשים שהוקם מאז ומעולם בישראל, עם סיכון מאוד נמוך. רק לפני מספר חודשים חתמנו על הסכם.

זה היה אמור להיות מקום שרק בעלי יכולת כלכלית גבוהה יוכלו להרשות לעצמם לעשות אירוע בו וכך גם הייתה הציפייה מרמת האוכל שהוגש במקום ובהתאם לכך השקענו את התשתית, את איכות כוח האדם וכמובן את רמת מוצרי הגלם והפרודוקטים".

אירועי הפתיחה היו נוצצים, השמפניות זרמו כמו המים במזרקות המרשימות שבגן.. והעתיד נראה מבטיח מתמיד. נראה שגיא ונאור פרץ הולכים עתה לעלות כיתה ולהסתדר כלכלית לכל החיים....

אך יש מושג בעסקים שנקרא "זה טוב מידי טוב מכדי להיות אמיתי" (תרגום מאנגלית)

גיא ממשיך ומספר: "בפועל, במשך שלושה חודשים סיפקנו מזון לשתי חתונות בממוצע לערב עשרות אירועים יוקרתיים שעבורם לא קיבלנו תשלום. פשוט נעקצנו.  האיש הותיר אותנו (כמו ספקים רבים אחרים) עם בור וחובות של למעלה מ10 מיליון שקל."

 בכאב לב אך בראש מורם כותב גיא בפוסט אישי:

""כישלון הוא בסך הכל הזדמנות להתחיל שוב, הפעם בצורה חכמה יותר "(הנרי פורד).

אחרי תקופה יפה , שהצלחנו לבנות אימפריה קולינארית, משגשגת ונערצת אשר פירנסה מאוד עובדים, משפחות ספקים, ידענו לעבור ימים יפים, מסיבות, ארוחות פסטיבלים, ערבי התרמה, אירוחים של שפים, סיורים, לימוד והדרכה.  ידענו ימים קשים , מלחמות , קסאמים ,גראדים וגם את זה עברנו. קבוצת gf&b הייתה למופת ומודל לחיקוי והערצה בעולם הקולינריה , המלונאות והאירוח , ועל זו גאוותי!

8 שנים של הצלחה מסתיימים בימים אלו..."

האם יצליחו לחזור למסלול?

גיא מנסה לשדר אופטימיות זהירה - "העדפתי לגשת לבית המשפט ולקבל הסדר עם כולם באמצעות נאמן מטעם בית המשפט לכל הנושים. ישבתי עם נציגי הבנק שתמכו בי ויודעים שזה עסק טוב, ואמרו לי 'לך להסדר תחת בית המשפט'. הם הרי יודעים שהעסק מצליח ומרוויח. זה לא עסק שפושט רגל. אני בסף הכל מבקש, בגלל משבר ובגלל נפילה להסדיר את החובות. זו לא פשיטה רגל אלא בקשה לקבלת נאמן שיעשה הסדר תחת בית משפט".

לפי תפיסתו של גיא, ניתן להתגבר על החובות שכן החוב האמיתי אינו באמת 21 מיליון ₪ אלא ניתן לסגור אותו בהרבה פחות.

"החברה שלי מגלגלת מחזור 50 מיליון שקלים בשנה - עם מחזור זה  ותביעה נזיקית נגד אלה שעקצו אותנו בלמעלה מ10 מיליון ₪ ובעזרת הספקים והנושים, ניתן להתגבר על הנזק ולחזור למסלול העבודה."

צוות מלון ווסט כותבים להם:

"גיא ונאור היקרים שלנו , רוצים להגיד לכם תודה על תקופה שבה זכינו להיות חלק ממשפחת ג׳י אף . על היותכם מנהלים מחבקים עוטפים תומכים נדיבים, מאחלים לכם את כל הטוב שבעולם שמחר תיתעוררו לבוקר חדש עם אנרגיות יצירה חדשות. מאחלים לכם כח שתמשיכו להיות אנשים מדהימים עם נתינה אדירה. שוב על הכל אוהבים מעריכים ומחזקים אתכם גלית וצוות מלון ווסט אשדוד"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]