תושבי רחוב הנרקיס ברובע ח' מתלוננים על חסימת בנין מגוריהם ושיבוש מהלך חייהם על ידי החברה העירונית חפ"א.

ביום בהיר אחד החברה העירונית גדרה מתחם ציבורי הסמוך לבניין מגוריהם והודיעה במעמד צד אחד - כאן אנו בונים! (כתבה על בניית בית האבות פורסמה זה מכבר באשדוד נט)

הדיירים מוצאים את עצמם עם גדר שחוסמת את המעבר למגוריהם, את שטחי החניה הציבורית שלהם וחלק מהמדרכה המשמשת מעבר לדירותיהם.

בנוסף התושבים מתלוננים כי בעבר הגישו התנגדויות לבית אבות וכיום יש שינוי ביעוד התוכנית ולא ניתנה להם האפשרות להתנגד לשינוי המבוצע על פי המקובל בחוק.

בצר להם (תרתי משמע) הם פנו לחברת האופוזיציה, הלן גלבר.

חברת מועצת העיר הלן גלבר הופתעה מהמחדל ואמרה:

"מצד אחד של המגרש ישנו שלט בו מאפשרים לציבור להגיש התנגדויות  לבית אבות כפי שהחוק מחייב את הערייה לעשות....אולם  בצידו האחר של השטח כבר הוקם  שלט של חברת חפ"א המודיע על בניית הדיור המוגן.... כלומר הכול נעשה בכאילו....כאלו  נותנים לציבור אפשרות לומר את דברו ...כאילו עובדים לפי החוק? 

לפי הבנתי מדובר בדריסה גסה של החוק ע"י חברה עירונית". אומרת גלבר

גלבר בפניה לראש העיר מתרעמת על הזלזול בתושבים:

"בעבר הצהרת כי תגלה אפס סובלנות לחריגות בניה על אחת כמה וכמה מצופה ממך לגלות אפס סובלנות כאשר מדובר בחברה עירונית שאין לה כל סמכות להשתלט על שטחי ציבור. דין החברה העירונית כגוף שלטוני ודינו של אזרח רגיל מן השורה – אחד הם. לא זו בלבד שחברה עירונית צריכה לשמש דוגמה למופת!

במקום הונח מבנה בחניה הציבורית– האם ניתן היתר כדין להנחת המבנה?

חשוב לציין כי בבניין המגורים הסמוך למגרש התושבים הינם בעיקר תושבים מבוגרים, והעובדה שהחניה הצמודה לביתם והמעבר חסום מהווים סכנה בטיחותית ואף חסימה לניידות הצלה ובטחון ...

השתלטות  על שטחי החניה והציבור פוגע משמעותית באיכות חיי התושבים והסכנה המרחפת באוויר אינה נתפסת ואינה מקובלת.

אבקשך לפעול לאלתר ולדרוש מחברת חפ"א לפתוח את המעבר ואת החניה מכל חסם וזאת על מנת לאפשר לתושבים להמשיך בחיי השגרה.

הכתובת כתובה על הקיר ויש לפעול במהירות ובזריזות בטרם יתרחש במקום אסון .    

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]