לאור האירועים האחרונים, מרגש להיווכח כי קבוצת "תיאטרון בלט פאנוב אשדוד" - להקה שצברה לא מעט שבחים בארץ יוצאת לסבב הופעות ברוסיה ואף תשתתף בפסטיבל בלט בין לאומי שיתקיים באפריל. הלהקה הפועלת במרכז האמנויות "מונארט" ומלכדת סביבה רקדנים מכל קצות תבל תצא כשגרירת ישראל בתחום התרבות ואומנות המחול. קבוצת התיאטרון תופיע בשתי יצירות מקוריות של ואלרי פאנוב - "כרמן" ו"טנגו". ההצגה "כרמן" מביאה בסיפור קלאסי ובעיבוד מודרני את האוירה היחודית לספרד, שילוב בלאט קלאסי, מודרני וריקודי פלמנקו. ההצגה "טאנגו" היא הופעה אסתטית, דרמטית ומיוחדת המשלבת את סיפורו האוטוביוגרפי של ואלרי פאנוב עם מוסיקה מאת אסטור פיאצולה. בפסטיבל הבלט הבינלאומי תופיע הלהקה עם המופע "גאלה" - המיטב של יצירות פאנוב מכל הזמנים.תיאטרון בלט פאנוב אשדוד הוקם בשנת 1999 על ידי ואלרי פאנוב, ופועל בתמיכת עיריית אשדוד, החברה העירונית לתרבות הפנאי ובסיוע משרד החינוך, התרבות והספורט. "במהלך השנה החולפת ולמרות קשיים רבים שבה הלהקה לפעילות סדירה במהירות מפליאה ותוך שמירה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים שקבעה לעצמה . הלהקה הופיעה עם מופע "סינדרלה" המלא כמו גם, במופעים רבים לילדים ונוער ברחבי הארץ" כך לדברי, ליאוניד אליעזרוב, מנהל הלהקה שמבקש להודות לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ולממלא מקומו בוריס גיטרמן על תמיכתם בפעילותה של הלהקה.
ואלרי פאנוב התווה בלהקה (ובבית הספר למחול, שפועל לצידה) נורמות אמנותיות מקצועיות. כל זאת, בדרך להגשמת חזונו – להקת בלט מקצועית, בעלת הכרה ארצית ובינלאומית, שגרירת ישראל בתחום הבלט בעולם, מעצבת מסורת בתחום הבלט, בישראל. הלהקה מהווה במה נוספת להדגשת עוצמתו התרבותית וחשיבותו של הבלט, תוך מתן ביטוי לכישרון האמנותי הישראלי. "תיאטרון בלט פאנוב", מעלה הופעות בכל רחבי הארץ, בהפקות שונות למערכת החינוך, בערים וביישובי הפריפריה, ובנוסף הופעות לקהל הרחב. בצד המופעים, מתקיימות סדנאות ופעילויות מגוונות נוספות. מאז הקמתה, מעלה הלהקה, באופן שוטף, עשרות מיצירות העבר וההווה של מנהלה האמנותי – ואלרי פאנוב, ויצירות רבות מהרפרטואר הקלאסי המסורתי.עבור ואלרי פאנוב עצמו, סבב הופעות הקרוב ברוסיה הינו סוג של סגירת מעגל כאשר הוא מגיע עם תיאטרון שלו למקום בו היה אסיר ציון ורצה לפרוץ את גבול ברית המועצות הטוטליטרית. עם שחרורו עלה לישראל בשנות ה-70 ומאז הופיע כרקדן וכוריאוגרף בבימות עולם גדולות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]