מה יהיה בעוד כשנתיים?
הכל תלוי במהפכות המסתמנות במזרח התיכון.
במידה ותהיה מהפכה עממית כוללת ובחירות דמוקרטיות בעקבותיה, יש סכנה כי יעלו לשלטון מנהיגים דמגוגים שיפרטו על נימי הציבור עם מסרים דתיים קיצוניים. אלו ינסו לשלהב את ההמונים באמצעות קריאת תיגר על הציוניים (ראה איראן ועשה – העתק- הדבק).
כאשר הם לא יצליחו לשפר את מעמדם הכלכלי של התושבים הם יעניקו להם חלופה של כבוד.
בעוד מספר שנים תתכן אפשרות שמדינות המזרח התיכון ינסו להתארגן לכוח משותף כדוגמת האיחוד האירופי.
מאגרי הנפט העומדים לרשותם (בעיקר אם הם יהיו מאוגדים) יאפשר להם לבנות כלכלה חזקה שתהווה פונקציה משמעותית מול המעצמות האחרות. הם ישקיעו בחינוך מתקדם של הדור הבא ולא מעט באמצעי לחימה מתקדמים.
הצלחה מסוג זו עשויה להגביר את תאבונם – להחזיר עטרה ליושנה, כלומר להחזיר את המעצמה האסלאמית ששלטה בעולם.
מיליוני המוסלמים החיים בתוך ובלב אירופה והמרגישים כיום כאזרחים סוג ב', עלולים להירתם לחלום המהפכה שתעלה את קרנם בעיני עצמם ובעיני העולם.
כן חברים צריך להיזהר מהכבוד האסלאמי. האינטרס של המנהיגים הנוכחיים במזרח התיכון (כסף ופיתוח הקשר עם המערב) אינו זהה לאינטרסים של מנהיגי המחר (כבוד).

מה ימנע את המהפכה?
רק במידה והאזור ילך לכיוון של שלום והמערב ישקיע הרבה כסף בפיתוח, יצירת מקומות עבודה ושיפור מצבם הכלכלי של תושבי האזור. אז כבר יהיה להם הרבה מה להפסיד. המערב יהפוך לידיד וישראל כמנוף לשיפור איכות חייהם ועתיד ילדיהם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]