צילום: עמותת חסדי נעמי

21% מתושבי הדרום יחסכו ברכישות לחג בגלל סיבות כלכליות, כמוהם עם מספר זהה תושבי השרון. בצפון ובת"א כ23% ובירושלים ובחיפה 15% יחסכו ברכישת מזון לחג בגלל סיבות כלכליות.

כך עולה מסקר עמותת חסדי נעמי שנערך בקרב מדגם מייצג באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS שנעשה לקראת חלוקת המזון השנתית של העמותה התומכת ביותר מ50 אלף בני אדם.

באשדוד והדרום ישקיעו בסל המזון כ-1012 ש"ח, אחריהם תושבי הצפון עם 1026, תושבי ירושלים עם 1033, תושבי חיפה עם 1037 תושבי השרון עם 1127 ותושבי תא עם 1165 ש"ח.

לדברי העמותה עולה שההוצאה הממוצעת לקראת שנת הלימודים הקרובה היתה כ 2200 ₪ למשפחה, כך עולה מסקר שעשתה חסדי נעמי ממש לפני שנת הלימודים. לדבריה הקרבה בין שנת הלימודים לראש השנה מכבידה כלכלית על המשפחות, וכאשר מדובר במשפחות שנתמכות על ידי עמותות מלכתחילה הרי שאלו נמצאות בקשיים כלכליים.

לדברי משה כהן מנכ"ל חסדי נעמי "בעוד שהרגליים והידיים עובדות במרץ נמרצות , הנשמה מלאה בכוונה טובה  - הלב מתקשה להכיל את הכאב של כל כך הרבה קשישים ילדים ומשפחות נזקקות. אנו עובדים במלוא הכוח המחסנים מלאים ומתמלאים בכל טוב אך זה לא מספיק, נותר זמן קצר עד לחג ואנחנו זקוקים לכל סיוע אפשרי" . תרומה למשפחות נזקקות ניתן לתרום ב036777-777 או באתר חסדי נעמי.