מצעד הגאווה בעוד חודש שוב באשדוד. למרות הטענות על כפיה דתית והתחרדות העיר ולמרות הבחירות שבפתח ולאחר שבשנה שעברה הוא לא התקיים. 

מצעד הגאווה התקיים עד כה שלוש פעמים בלבד בעיר אשדוד, אולם לא ברציפות שנה אחר שנה. 
כבר בשנת 2016, שאלנו מדוע לא התקיים מצעד גאווה אחרי שהתקיים שנתיים ברציפות, ונציגי הקהילה ענו כי "קשה לגבש את הקהילה הגאה באשדוד גם מפני שיש התנגדויות שונות בעיר והרבה מוצאים את הנסיעה של חצי שעה לתל אביב כנוחה יותר". כששאלנו השנה את אותה השאלה, מה קרה לגאווה בשנת 2017? עלו תשובות דומות עם הבהרה שעיריית אשדוד תומכת ומעודדת אולם המארגנים... איך לומר? לא התארגנו.
המצעד באשדוד, ארכיון
חיה ותן לחיות באשדוד?
העיר אשדוד, שמה על נס דגלה את רב- התרבותיות אולם השיח שנוצר לפני כשנתיים, טרם קיום מצעד האחרון בעיר העלה התנגדויות חורצות בקרב חלק מתושבי העיר אשדוד וכזכור נפתח עמוד מחאה בפייסבוק שיצא נגד קיום המצעד והביא לכך שהרוחות רחשו וגעשו בעניין והגיע לדיון במועצת העיר אשדוד. לאחר חששות כי ייווצרו מהומות/ הפגנות כנגד בעיר לאור התחושות הקשות והשיח שנוצר, המצעד האחרון עבר בשלום.

הנה קצת פרטים על מה הולך להיות השנה:

המצעד מאורגן על ידי קבוצת גאווה אשדודית שכוללת תומכים וחברי הקהילה הלהט"בית שהתאחדו להגשמה והעבודה המשותפת.
את הטקס ינחו הדוגמנית הטראנסג'נדרית רומי אברג'ל ואמא שלה אילנית, שהתא המשפחתי האשדודי שלהן מהווה דוגמה לקבלה ואהבה.

נקודת ההתכנסות תתקיים ברחבת העירייה בה כבכל המצעדים הקודמים יוצבו דוכנים של גופי ההסברה השונים של הקהילה הלהט"בית ונציגים של הוסטלים לנוער גאה שגורשו מביתם כמו: "בית דרור" ," אבני דרך" ו"הגג הורוד".

אשדוד על מפת המצעדים:
כמידי שנה, גם השנה יתקיים שיתוף פעולה עם הפאב החברתי "זה" שיארגן מסיבה לכבוד מצעד הגאווה ויכלול את המתחם הפנימי של המקום עם אווירה שמחה, דיג'יי מרים והרבה גאווה.
אנדריי איתן רובין, ממובילי המצעדים באשדוד

אנדריי איתן רובין, רכז הצוות המוביל את המצעד באשדוד אמר: "אנו מברכים על זה שהשנה התאגד צוות צעיר ומקומי שלא נותר אדיש למציאות המתרחשת בעיר ונחוש להכניס את הערכים של סובלנות וקבלת האחר לשיח והתרבות של העיר אשדוד. כרכז הצוות ומי שעמד בראש המארגנים בשלושת המצעדים האחרונים אני מאושר להעביר את האחריות על ניהול המצעד לדור הצעירים הבא של האשדודים".

מתנועת "אשדודים" נמסר:
"קיום המצעד בפעם הרביעית באשדוד הוא צעד חשוב לקידום שיח סובלני ופלורליסטי. תנועת אשדודים תמשיך לפעול למען שוויון זכויות, למען עיר בה לכולנו יש מקום.

מאיר אברג'יל, מספר 2 בתנועת אשדודים: "ואהבת לרעך כמוך", לפני כל דבר אחר מדובר באירוע שעניינו קידום הסובלנות, האהבה וקבלת האחר.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]