צילום מסך מהמכרז (עיצוב: פבליק זון טרנספורטיישן)

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ הודיע לראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, על החלטתו להפוך את העיר אשדוד למטרופולין תחבורה אשדוד רבתי שיאפשר לראשונה תיאום מירבי של כל התחבורה הציבורית באשדוד ובערים והישובים הסמוכים אליה.

מטרופולין אשדוד יכלול את הערים אשקלון, קרית גת, קרית מלאכי, גדרה, יבנה, גן יבנה, בני עי"ש, וכן את המועצות האזוריות באר טוביה, גדרות, חבל יבנה, חוף אשקלון, לכיש וגן רווה.

במסגרת בחירתה של אשדוד לעיר מודל לתחבורה ציבורית ותחבורה בר קיימא, יוקם בעיר מרכז שליטה ובקרה משוכלל שישמש את המטרופולין, ויאפשר תיאום מירבי בין כל אמצעי התחבורה הציבורית באשדוד והערים הסמוכות אליה.

השר כץ ציין כי אשדוד כעיר מטרופולינית ומרכז תחבורה אזורי, תתאם ותקדם את דרכי התחבורה של אשדוד והערים שמסביבה, ואת הקשר שלהם עם מרכז הארץ. לדבריו, אשדוד תהנה מרשת תחבורה ציבורית אינטגרטיבית של קווים עירוניים ובינעירוניים שיהיו חלופה אמיתית לרכב הפרטי.

"ההחלטה שקיבלתי נובעת מהצורך לפתח ולשדרג את שירותי התחבורה במטרופולין אשדוד רבתי. הרפורמה התחבורתית הגדולה באשדוד מאפשרת להפוך אותה למרכז מטרופוליני שיוביל יחד עם משרד התחבורה בקידום ושדרוג הרשת התחבורתית באיזור כולו." הוסיף השר כץ.

בימים אלה נמשכות העבודות להקמת רשת נתיבים של תחבורה ציבורית בעיר, כחלק מפרויקט "עיר תחבורה בת קיימא" המקודם בעיר. במסגרת הפרויקט תופעל מערכת קווים עירוניים, חדשים ומהירים, ויוכנסו לפעילות כ-40 אוטובוסים חשמליים. כמו כן, ישופר הקישור לתחנות הרכבת ולמוקדי ביקוש נוספים, כמו מרכזי תעסוקה, חוף הים ובתי חולים, ותדירות הקווים תגדל באופן משמעותי.

בנתיבי התחבורה הציבורית יוצבו תחנות אוטובוס מתקדמות וחכמות המצוידות בטכנולוגיה מתקדמת, ותינתן עדיפות ברמזורים לתחבורה הציבורית על פני הרכב הפרטי. בנוסף יכלול הפרויקט שיקום ושדרוג של יותר מ-300 תחנות אוטובוס ברחבי העיר וסלילת שבילים רבים לרוכבי אופניים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]