צילום: אתי ורטה

היום נרשמו השורות הראשונות לפרק חדש בהיסטוריה של אשדוד. הפרק החדש יעסוק בנושא שהפך זה מכבר לדבר הבא בתכנון המרחב העירוני והתאמתו לעידן המודרני. פרק זה, הנושא את השם התחדשות עירונית, מציע להסתכל על העיר המודרנית בעיניים עכשוויות – לערוך "מתיחת פנים" יסודית לשכונות הוותיקות, להחליף את המבנים הישנים בחדשים, לתכנן מחדש את המרחב הסביבתי ולהתאים את סביבת החיים הנוכחית לעידן המחר, תוך ניצול מיטבי של השטח הקיים ושדרוג התשתיות בסטנדרטים גבוהים.

בטקס השתתפו ראש העיר, יזמים, נציגי מחלקת ההנדסה, ראש מנהלת התחדשות עירונית, נציגי הבנק והשותפים החשובים של הפרויקט שהם דיירי הבניינים הנרגשים. עבור חלק גדול מהם  היה זה רגע מכונן ומרגש שכן לצד הריסת הבניינים הישנים אל מול בניית הבניין החדש עלו בעיניהם תמונות מנוף ילדותם. "אני עד היום לסיומה של תקופה והתחלה של תקופה חדשה" שח אחד הדיירים הוותיקים ואיחל לכולם שגם במקום המגורים החדש, יזכו לרשום פרק שמח ומהנה. 

בשעה 10:30 בבוקר, בטקס ראשון מסוגו באשדוד, החלה הריסת המבנים. בשלב הראשון ייהרסו שלושה מבנים הכוללים 52 יחידות דיור ועל שטחן ייבנה המגדל השני בסדרת חמשת המגדלים המתוכננים למתחם, ובהם 675 יחידות דיור חדשות בנות 2, 3, 4 ו-5 חדרים ופנטהאוזים מפוארים. מגדל אחד, בקצה המערבי של המתחם, כבר נבנה ומצוי בשלבי סיום.

צפו בטקס הריסת הבניינים

זהו פרויקט בינוי פינוי הראשון באשדוד שאושר ע"י מועצת העיר לפני חמש שנים, במסגרת תכניות ההתחדשות העירונית, ומהווה סנונית ראשונה לתכניות נוספות שנועדו לשדרג את הרבעים הוותיקים באשדוד ולשנות את פני העיר. אגב: באוגוסט 2015 החלה בנייתו של המגדל הראשון ואו-טו-טו עומד הוא לקראת סיום.

הריסת 2 בניינים נוספים מתוכננת לעוד כ-8 חודשים ובמקומם ייבנה המגדל השלישי. יתר הבניינים ייהרסו מאוחר יותר ותחתם ייבנו שני המגדלים האחרונים. הבניינים החדשים יאכלסו חלק מדיירי הבניינים הישנים שהתגוררו במקום ויציגו את המשמעות המנצחת של פרויקטים המוגדרים כפינוי בינוי.

את הפרויקט מבצע היזם האשדודי קלוד נחמיאס, בהתאם לתכנון של האדריכל וולטר שיינקמן והליווי של גורמי התכנון במינהל ההנדסה והמנהלת להתחדשות עירונית. סופו של הפרויקט שנקבל 5 מגדלי יוקרה עם 675 יחידות דיור חדשות בגדלים שונים, במקום 9 מבנים ישנים עם 150 יח"ד בלבד. המגדלים החדשים ייצרו מרחב עירוני חדש ברחוב הדקל, על ציר יצחק הנשיא היורד אל הים, ומתחבר לטיילת החדשה על חוף ימה של העיר, וזאת תוך חיבור ידידותי ויצירת רצף עירוני בין העיר לים בהתאם לחזון העירוני החדש.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]