אשדודים ידועים בתור אנשי ים. כאלה שיעדיפו בית עם נוף אל החופים והמים הכחולים, שאוהבים את הבריזה הנעימה ופשוט לא מבינים אנשים שמוותרים על העונג הצרוף הזה בכל ימות השנה ושעות היממה.

כאן מגיעה השאלה הגדולה- איזה חוף הכי טוב באשדוד?
לשם כך פנינו למספר אשדודים שללא ספק אוהבים את חופי הים של העיר אשדוד ושאלנו את השאלות הבאות:

לאיזה חוף את/ה הולך/כת?

למה דווקא לחוף הזה?

איזה אנשים נמצא יחד איתך שם?

מה יגרום לך להחליף חוף?

מה היית משנה או מוסיף שם?

ולהלן התשובות:

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי 
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי (משמאל בלבן) עם חבריו שלמה אילוז ושלמה דהן בצעירותם
בילדותו התגורר ברח׳ משמר הירדן ואהב במיוחד את חוף מיעמי הסמוך לנחל לכיש, שהיה גם נקי וצלול ובו למד לשחות. בגיל התיכון כבר העדיף את חוף לידו שהיה מלא ותוסס יותר.

בעבר ניתן היה לראות אותו בחוף י"א עם ילדיו, כשהיו מתגוררים ברובע יא׳ החוף היה אהוב עליהם בעיקר בשל הקירבה לבית, כך שהשיקול הגיאוגרפי היה מכריע בדרך כלל. בשנים האחרונות הוא מסייר בכל החופים עם מנהלי החופים לפני פתיחת עונת הרחצה לוודא תקינות... להגיע לבלות פחות יוצא לו מפאת חוסר זמן. והוא מוסיף בגאווה כי באשדוד כל החופים מאוד יפים, נגישים והיום גם כולם עם הדגל הכחול האירופאי היוקרתי.

קורל קקון
קורל קקון
הולכת לחוף הקאנטרי מכיוון שהכי שקט שם ובגלל שההליכה מתישה אז לא מרבים להגיע אליו. לרוב תמצאו אותה שם עם מישל שריקי בעלה ועם חברות וחברים

היא מאמינה שהיא תחליף חוף כשיהיו ילדים לחוף מוכרז ואם יש משהו שצריך להוסיף הוא ברזייה.  בכללי לדעתה לאורך כל הרצועה צריכות להיות יותר ברזיות ולא רק בחופים המוכרזים.

אדר כהן
אדר כהן

מבלה בעיקר בחוף המצודה, מפני שיש בו אווירה צעירה. היא מבלה שם בעיקר עם חברות וצוות הלורנס. חוף לא נקי יגרום לה לעבור לחוף אחר והיא הייתה שמחה אם היו מוסיפים שם חניה מסודרת ושירותים.

חנה גור
חנה גור

בשנים האחרונות פוקדת בעיקר את חופי ים המלח, אבל באשדוד ההרכב המשפחתי אוהב את חוף י"א. לים המלח היא נוסעת כי זה השיזוף הכי מושלם בעולם ויוצא לה גם להופיע שם הרבה ואשדוד כי ים עם האחיינים שלה מבחינתה זה הטופ של החיים בכלל.

תוכלו למצוא אותה נהנית עם בני המשפחה או מושיקו כנפו, הם הכי אוהבים להשתזף ביחד. הנאמנות שלה היא לים עצמו ולאנשים שהיא אוהבת אז כך שכל חוף שהם יבחרו סבבה לה.

לים או לחוף לא הייתה משנה דבר. רק מפה יש לה קריאה קטנה לכל מי שעוזב את הים-- בבקשה נקו אחריכם, יש פחים בכל פינה, במיוחד בחופים היפים שלנו באשדוד. בבקשה תשמרו על הים ועל החוף נקיים.


עודד שומר
עודד שומר על החסקה יחד עם אבא אפרים

הולך לחוף מיעמי, בעיקר מפני שאבא שלו אפרים עובד שם. יחד איתו תוכלו למצוא את החברים שהם בעיקר, המצילים מהתחנה וחברים שבאים לגלוש כשהים גלי. הוא יעזוב את החוף הזה רק אם אבא שלי יעבור חוף אעבור  או אם יהיה חוף אחר עם גלים מושלמים. ומה לשנות? את האמת שהוא היה משאיר את השם הישן והטוב חוף מיעמי.

יאיר אסרף
יאיר אסרף

מבלה בעיקר בחוף המצודה. מבחינתו זהו החוף היחיד בעיר שרואים בו פחות בניינים ויותר טבע אין סוכת מציל שזה גם פקטור משמעותי מבחינת הרעש וההמוניות, הקהל הוא ברובו צעיר וצבעוני, כשיש גלים קרוב לוודאי שהוא יגיע לשם לבד אבל ביום של סתלבט הוא יחלוק את האווירה עם החברה והחברים.

די מצער אותו כביש הגישה שעשו לחוף, זה מהלך שיהפוך לדעתו את החוף הזה להרבה יותר המוני בקיץ ואיפה החוויה לעזור לאדם זר לצאת מהחול לאחר שהתחפר עם האוטו? הוא בהחלט יעזוב את החוף ברגע שתוקם שם סוכת מצילים ! במקרה של החוף הזה האמרה כל המוסיף גורע תופס חזק אז הוא לא היה משנה כלום ומשאיר אותו החוף הפסטורלי והמבודד שכולנו אוהבים.

חן דור
חן דור

הולכת לחוף של ט"ז בעיקר כי יש בו מגוון דברים למען האמת.. החוף נקי ומרווח, יש השכרה של כיסאות ושימשיות בזיל הזול, השכרת מגלשות ובריכות (למקרה שהיא באה עם האחיינים) "גזלן" לארטיקים,  והכי חשוב.. המקלחות קרובות!

תמצאו אותה שם לרוב עם חברים, משפחה ולפעמים גם לבד אבל היא מאיימת לעזוב את החוף הזה אם "מכת הקריוקי" תכה גם שם. מבחינתה היא מציעה אולי להוסיף איזו מסעדה או שתיים לאורך קו החוף, משהו שייתן לחוף קצת עניין של מעבר ל-לבוא לשחות... ומוסיפה שהנוף בכל זאת- עוצר נשימה!

שמואל סרדינס
שמואל סרדינס

הולך לחוף המצודה. הוא אוהב את הנוף הפסטורלי עם מצודת האבן על החוף ונהנה שם מהנוכחות של רוב האנשים שמגיעים לחוף, כאלו מסצנת הבילוי באשדוד, חברים כמו משפחה.

לא מדמיין משהו שיגרום לו להחליף את החוף, זה חוף שהוא אוהב ללכת אליו גם לבד, בעיקר לבד. מה שכן הוא היה מוסיף בר מסעדה למעלה בחניה עם נוף לים, וכמובן שהוא יהיה בעל המקום.

לימור מור
לימור מור

מבלה בעיקר בחוף המרינה (מסעדת החוף של אידי) בעיקר מכיוון שהוא פחות עמוס משאר החופים. היא לרוב מבלה שם עם האנשים שהכי כיף לי איתם (חברים חברות), הדבר שיגרום לה הלחליף חוף הוא הידיעה שיש פחות משפחות והמוניות בחוף אחר ואם יש משהו שהיא הייתה שמחה לשפר בחוף זה את השירות...(יותר מיטות שיזוף למשל).

אירמה צור
אירמה צור
תמצאו אותה בחוף ט"ו בעיקר מפני שהוא קרוב לביתה. הוא פראי, יש בו צמחייה ומצטלם טוב בשקיעה. גם בגלל הספרייה ובעונה יש שרותי מזנון במחירי עלות וחופיקס.

לפעמים היא הולכת לבד אבל בדרך כלל עם ילדיה (לולי ונוי בטוח), משפחה
וחברות טובות. היא נהנית שם בעיקר מסוג האוכלוסיה ואם יהיה חוף שמזכיר חו"ל... החוף נותן מענה להשכרת ציוד איכותי, מוזיקה טובה בר טוב ואווירה
וכמובן חוף שמקיים פעילות ימית.

החופים באשדוד הכי יפים בארץ יש בהם הכל! כל חוף והיחודיות שלו... היא הייתה מוסיפה חנות לממכר מוצרי ים ... ערסלים, שרותי בר עד לכסא נוח ושמשיות אחידות.


אורן איטח
אורן איטח

הולך בדרך כלל לחוף המצודה, חוף שקט ללא משפחות ורעש של מצילים, מפני שהוא יחסית קרוב לאנשים ששומרים שבת וגם החניה יחסית קרובה לחוף. לרוב הוא הולך עם הילדים והחברים הקרובים.

הוא ישנה את החוף הזה אם תהיה לו רצועת חוף יותר נגישה לרכבים ומוסיף שחייב להוסיף בדחיפות מקלחות וברזיות למרות שזה חוף לא מוכרז .

רזיאל רגב
רזיאל רגב (באמצע) עם חברים

תוכלו למצוא אותו בין חוף אורנים לקשתות בעיקר מכיוון שמדובר באזור הכי שקט שיש בנמצא. חוץ ממנו תוכלו למצוא שם גם מבוגרים שעושים הליכה. הוא יחליף חוף אם הוא יתמלא באנשים ורמקולים ומבחינתו, הוא לא היה משנה שם כלום, הסטייל נמצא בפשטות!

אושרית לוגסי
אושרית לוגסי

הולכת למצודה/קאנטרי עם חברים שלה או לבד ואז בדרך כלל מישהו מצטרף. לא אכפת לה מי מגיע לחוף כל עוד יש לי פינה משלי. לגבי חוף אחר... הוא לא חושבת שמשהו יכול לשנות את דעתה, היא  רגילה לבלות שם אלא אם כן בא לה לנסות עוד מקומות.

היא הייתה מוסיפה שם בכיף איזה קיוסק קטן או בכלל בחופים אטרקציות מעניינות כמו סירות ואופנועי ים או כל דבר אחר שיכול למשוך תיירות לעיר.