אלון חסן לאחר הזיכוי

אלון חסן יודע שלפרקליטות יש מוטיבציה רבה לערער על ההכרעה המזכה אותו מכל רבב בפרשת השוחד בנמל אשדוד. זיכוי מהדהד שצפוי לטלטל את המערכת המשפטית. לפרקליטות יש זמן של 45 ימים מיום הכרעת הדין כדי להגיש ערעור לבית המשפט העליון על זיכויו אבל כבר היום, נראה שערעור כזה יוגש.

גורם המקורב לעבודת הפרקליטות אמר מאחר שהוויכוח הוא על פרשנות משפטית של העובדות, ולא על העובדות עצמן, צריך להעמיד את הנושא להכרעה מחודשת של הערכאה הגבוהה - בית המשפט העליון.

על אפשרות הערעור אומר חסן -
שמעתי שישנם אנשים ששוקלים להגיש ערעור בפרשה, הגיע הזמן שהפרקליטות תעשה עם עצמה חשבון נפש ותבצע ניקיון פסח יסודי שיעיף ממנה את כל החמץ. אסור שהם ישתמשו בכוח שלהם כנגד אנשים פשוטים. אם יוגש ערעור נגדי הפרקליטות תחטוף מכה נוספת.

על התקשורת - "הגדרנו את התיק הזה בבית המשפט כ'תיק תקשורת' כשכל התיק התבסס על תחקירים עיתונאים ללא עובדה אחת נכונה. התקשורת ניצלה את כוחה העצום לרעה ובכך פגעה בחף מפשע. במקרה שלי יצאתי נקי כי עמדתי מולה בלי פחד אבל לא כולם אלון חסן ולא כולם מסוגלים לעמוד בזה.

על המשטרה: עצוב לי מאוד על המשטרה. תפקידה של המשטרה לתפוס עבריינים. במקרה שלי המשטרה התנהגה כעבריינית, לא מעט מהשוטרים ממש ניצלו את כוחם כדי להפיל אותי. ממש עבריינים בראשות החוק.

על פרשת פישר - חשפתי פרשות מהמושחתות ביותר במדינת ישראל כשהצגתי את המכונה המשומנת של רונאל פישר. כשאעיד במשפט אני אשים את החותמת שתסיים את הסיפור.

על בית המשפט: הלכתי עד הסוף עם האמת שלי כי האמנתי במערכת המשפט בישראל אל מול הפרקליטות והמשטרה שניסו להלך אימים על השופט,  אך הוא הדף את כולם באומץ לב והתייחס לראיות בלבד. היו נגדי מעל 300 סעיפי אישום ויצאתי נקי בכולם. 

אני קורא לכל האזרחים - אל תרוצו לבצע עסקאות טיעון מתוך לחץ ופחד. מי שחף מפשע צריך להילחם על חפותו והאמת תנצח".

על עצמו: 
אני מכה כעת על חטא היוהרה שלי מכיוון שלא הצטנעתי בחיי, שילמתי על כך מחיר אך אין לכך שום קשר לעבודתי בנמל.

אני לא חושב שיש עוד מישהו שמסוגל להתמודד עם מה שעברתי. במשך חמש שנים קמתי בכל בוקר לידיעה חדשה בעיתון בענייני עם הדלפות מחדר החקירות באופן מגמתי ושקרי. הכפישו ואותי וציירו אותי כראש ארגון הפשיעה בישראל.

כשנעצרתי עצרו לי את כל הכספים שהיו סביבי, אילו משפחתי לא הייתה מסייעת לי כלכלי הייתי קורס. ההר לא הוליד עכבר אלא ג'וק, זה לא הגיוני שדבר כזה קורה, אנשים יצטרכו לעשות חשבון נפש. 

יחזור לנמל? "אשתי מתנגדת": עדיין לא גיבשתי דעה בנושא. אני אצטרך לקבל את הסכמת אשתי שעומדת על כך שלא אשוב לשם. יש כמה דברים שאשקול לבצע מחדש במידה ואשוב לתפקידי. 

האופציות של חסן?

קשה לראות את חסן חוזר לנמל בתפקיד משני של עובד מן המנין כי באופיו הוא דומיננטי. האם הזיכוי יעורר בו רוח גבית לפעילות משמעותית חדשה?

חסן מכהן היום כחבר מועצת העיר אשדוד והשאלה האם יחליט להתמודד גם בבחירות הקרובות למועצת העיר?! סביר להניח שהוא יבחן האם כדאי לו למנף את ההמולה התקשורתית סביבו לטובת עליה במדרגה הציבורית/פוליטית. 

הוא יכול לחזור לנמל ולהתמודד בחזרה על תפקיד יו"ר הועד וסיכוייו לזכות בתפקיד גבוהים.

אפשרות אחרת היא לוותר על משרתו בנמל (או לצאת לחופשה ללא תשלום) ולהיכנס לעולם העסקי.