לפי שעה העבודות הוקפאותגובות רבות מצד סוחרים ותושבים בעקבות הפרסום לפני שבוע באשדוד על ביטול החניות בכל אזור כיכר הסיטי (כיכר אילן רמון), והפיכתם לנתיב ייעודי לתחבורה ציבורית במסגרת פרויקט הגל הירוק. 

כפי שדיווחנו לפני שבוע, בפני נציגי הסוחרים הוצג התיכנון של הפרויקט לאזור, והסוחרים ההמומים הופתעו לגלות כי כל החניות בצד הכביש שקיימות היום, יבוטלו. "ממה שהוצג לנו יהיו 4 חניות תפעוליות ועוד 4 חניות נכים, כל זה ל-130 עסקים", אמר אחד הסוחרים לאשדוד נט.

החשש בקרב הסוחרים כי בעקבות ביטול החניות באיזור, אנשים יעדיפו שלא להגיע למקום, מה שיביא לפגיעה אנושה בעסקים במקום. "מי שיש לו שליחויות עוד יכול לשרוד, אבל כל השאר פה בבעיה קשה מאוד", אמר סוחר נוסף לאשדוד נט.

בתחילת השבוע, ימים ספורים לאחר פרסום הידיעה וההד שיצרה בעיר, קיבלו סוחרים בסיטי הודעה כי ראש העיר הורה להקפיא את תחילת העבודות באזור, זאת על מנת לבחון חלופות לנתיב ביחד עם משרד התחבורה. 

"אפשר וצריך לעשות את זה אחרת, לא חייב לעלות עם הגל הירוק לכיכר, כל זה בשביל שתי תחנות? אני מקוה שבעיריית אשדוד יתעשתו ויקשיבו פה לסוחרים, זאת תהיה באמת מכת מוות להרבה עסקים פה", אמר סוחר בסיטי.

למרות ההודעה שקיבלו הסוחרים, למערכת אשדוד נט נודע כי הסוחרים מתכוננים לפנות לערכאות משפטיות ואף לצאת בהפגנות אם התכנון המקורי יוותר על כנו.

למרות פניות לעיריית אשדוד - תגובתם טרם התקבלה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]