בחירות אשדוד 2018

לפני למעלה משנה וחצי כתבתי מאמר "מותו של המגזר הרוסי ותקומתו של הקהל החילוני באשדוד" ואכן אופייה הפוליטי של העיר אשדוד התחדד מאוד בבחירות ספטמבר 2019 -  כשליברמן הרים את דגל הליברליות על חשבון הדגל הימני.

בחירות אלו אפשרו לנו לקבל חתך מאוד בהיר של המפה הפוליטית בעיר אשדוד - שיקול ההצבעה עבר להיות על פי אופי החיים על חשבון השאלה המדינית (מה שישליך אוטומטית על הבחירות המוניציפליות).

תמיד היה ברור כשמש שאשדוד היא ברובה ימנית ואם נחדד יותר - ברובה ליכוד, אך ברגע שהעולים מחבר העמים התנתקו מהליכוד, ברגע שהם הצהירו שהחילוניות חשובה יותר מהימניות - התמונה נהייתה חדה ובפועל נוצר מחנה חדש - שהוא אף גדול יותר מהמחנה הימני/ מזרחי ומהמחנה החרדי וזהו הוא המחנה החילוני ליברלי שהצביע לליברמן וכחול לבן שהובילו אג'נדה זהה. המחנה החילוני או מסורתי/ליברלי (ליברמן, כחול לבן, עבודה) עומד באשדוד על 36% מהמצביעים בפועל.

בבחירות לעיריית אשדוד המחנה הזה התאחד במחאת השבת ויצא להצביע בלי מנהיג מאחד.

המחנה של הליכוד והציונות הדתית (הליכוד, ימינה ועוצה יהודית), המתאפיין במסורתיות, דתיות ומזרחיות בעיקר – מקבל יחדיו באשדוד 35% .

המחנה החרדי באשדוד (ש"ס ויהדות התורה והשבת) חזק מאוד יחסית לכלל המדינה עם 27% מקולות המצביעים בפועל

חילוני ליברלי – 37%

ישראל ביתנו - 17.5%    

כחול לבן -  16%

העבודה - 3%

מחנה דמוקרטי - 0.5%

מה שמאחד מחנה זה בעיקר הוא הכפייה הדתית, השאיפה לחיות כחילונים או מסורתיים/ליברלים.

-

מסורתי וציונות דתית -  36%

הליכוד  31%

ימינה    3%

עוצמה יהודית 1.5%     

מה שמאחד מחנה זה הוא המסורת והשמרנות. אופי המצביעים - מזרחי/מסורתי/שמרני. 

-

חרדי – 26%

שס -  14%    

יהדות התורה 12%   

הציבור החרדי, בעיקר ש"ס נהנה גם מקולות של מסורתיים/מזרחיים/צרפתיים שמתלבטים בדר"כ בינם לבין הליכוד     

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]