רומן קורמלוב | באדיבות המשפחה

אחרי שתפגשו את הבחור הצעיר הזה ואת שמחת החיים שלו, לא תעלו על דעתכם את שעבר. רומן קורמלוב בן ה-10, בעקבות פגם גנטי מולד נאלץ לעבור השתלת כליה כבר בגיל 5, אותה תרמה לו אימו, ושנתיים לאחר מכן הושתלו בגופו הקטן לב וריאות.

בפעם האחרונה שכתבנו על רומן הצעיר זה היה כשהגשים את חלומו להיות רקדן ברייקדאנס ובהפנינג בבית החולים שערי צדק, רקד לצד סטפן לגר בפעם השניה בחייו. הרופאים בבית החולים התרגשו לראות את רומן הקטן מפגין את כישורי הריקוד שלו על הבמה.

נראה שבמקרה שלו, היד עוד נטויה והערב, כשלוש שנים בלבד לאחר השתלת הלב והריאות, תוכלו לצפות ברומן הצעיר מבצע את כישורי הריקוד שלו על הבמה בתכנית 'גוט טאלנט'.

כעת אמנם הכל נראה טוב ויפה - הבחור הצעיר והמדליק כובש את בימת הפריים טיים, אך כאמור - לא תמיד הכל היה ורוד. "כשרומן נולד לא ידענו שהוא חולה, הוא היה ילד רגיל ודיי נוח" מספרת קטיה, האמא האוהבת והדואגת שהייתה לצדו לאורך כל הדרך ונשארה איתנה אחרי הכל.

היא מסבירה כי רק בשלב מאוחר יותר, אחרי בדיקות שנעשו, התגלתה המחלה הגנטית. כתוצאה מכך, רומן סבל מאי ספיקת כליות ונאלץ לעבור דיאליזה כבר בגיל ארבע. לאחר מכן כאמור הושתלה לו כליה ובהמשך גם לב וריאות.

"אחרי ההשתלה הוא נאלץ ללמוד הכל מההתחלה: לאכול, לשתות, ללכת ואפילו לדבר. טיפולי הפיזיותרפיה הפכו אורח חיים" - היא מספרת כשבקולה נשמעת עדיין דאגת האם, ומוסיפה: "חשבתי שלא אצליח לעבור את המשימה הזו בכלל, אבל הינה היא מאחורינו. אני שמחה שיש לי אותו, הוא מחזק אותנו".

רומן קורמלוב וקטיה אימו | באדיבות המשפחה

אחרי התלאות שעברו בדרך והחשש לחייו, היא מספרת שכמו אז גם כיום, המשפחה תמיד עם היד על הדופק: "רומן אמנם יכול לעשות הכל, אבל נחוצה השגחה לשם כך". לדבריה, רומן נוטל תרופות מדיי יום ולא פעם קופץ לביקור בבית החולים לוודא שהכל אכן תקין. גופו חשוף לזיהומים ויש לתת תשומת לב רבה למה שהוא מכניס לפה.

את האהבה שלו לברייקדאנס והיפ הופ קשה לפספס: "רומן תמיד אהב לרקוד, עוד מאז שהיה חולה. בכללי הוא אוהב לרכוב על סקייטבורד ולעשות פעלולים", אומרת קטיה.

לפני כשנתיים הוא החל לרקוד בסטודיו מקצועי ולפני מספר חודשים בודדים השתתף בתחרות ריקודים בפסטיבל ההיפ הופ שהתקיים במרכז המסחרי רובע ו'. קטיה מספרת כי שם בפסטיבל, נכח איש מהפקת התכנית שמיד זיהה את הכישרון העולה, והדרך משם ועד להשתתפותו ב'גוט טאלנאט' הייתה קצרה במיוחד.

רומן, אחיו הבכור, אחותו הקטנה ואימו | באדיבות המשפחה

כנשאלה האם אינה מפחדת לשלוח את רומן לתכנית היא ענתה: "כל החיים שלנו זה פחד, אך אם אנחנו רוצים להינות מהחיים, צריך לעשות קצת מעבר ממה שאנחנו חושבים שאנחנו יכולים". 

כך היא מצאה את עצמה ואת בנה בצילומים לתכנית 'גוט טאלנט'. היא מספרת שמרוב התרגשות במהלך הצילומים היא הסתתרה מאחורי הקלעים, והערב למעשה, היא תצפה לראשונה יחד עם הצופים בבית, באודישן של בנה.

בראיון לקראת התכנית בערוץ 13 אמר רומן: "אם לא הייתי חולה כנראה שהייתי ילד רגיל ולא הייתי כזה טוב במה שאני עושה. לא הייתי רוקד, נוסע על סקייטבורד, משחק כדורסל או בכלל עושה פעלולים." בפרומו לתכנית שתתקיים הערב הוא הוסיף וסיפר: "אני זוכר איך בבית החולים ראיתי ילד אחר ילד עובר את השיקום ומצליח ללכת...בכיתי על כך שאני לא יכול, נמאס לי כבר. עכשיו אני רוצה לתת דוגמה לילדים אחרים ולומר – אין חלום שלא יכול להתגשם".

שיהיה בהצלחה!