קרדיט צילום: רן גולן מועדון הצלילה out of the blu

ביום שישי האחרון נצפו ותועדו ב'חוף חברת החשמל', עשרות רבות של כרישי סנפירתן - מין הנמצא בסכנת הכחדה בים התיכון. את המחזה המרהיב תיעד רן גולן, מבעלי מועדון הצלילה out of the blu ממודיעין, יחד עם אנשיו שצללו בסמוך ללהקת הכרישים.

צפו בתיעוד המרהיב >>

לדבריו של רן, מדובר בתופעה מוכרת שתועדה לרוב בסמוך לתחנות הכח בחדרה ובאשקלון וכעת גם באשדוד. אחת ההנחות היא שהכרישים נמשכים לאותם מקומות בחיפוש אחר מזון – דגים שנמשכים לסביבת מוצא המים החמים באזור תחנות הכח. טמפרטורת המים שנמדדה באשדוד עומדת על 19 מעלות.

רן מספר: "אחרי "מרדף" של יותר משבועיים עם "כרישים בעין" (של המצלמה של הרחפן בעיקר), פגענו בנחיל כרישים שמנה כמה עשרות, אולי מאה ויותר, של כרישי סנפירתן זכרים, מהירים, שרדפו אחרי חניתנים. המחזה היה מרהיב."

כרישים באשדוד | קרדיט: רן גולן מועדון הצלילה out of the blu

"חשוב לנו שאנשים לא יחשבו שמדובר במתקפת כרישים על מדינת ישראל" הוסיף רן, "כריש הסנפירתן אינו זן תוקפני, אמנם זו חיה גדולה וצריך לדעת איך להתנהג לידה במים, אך אינה תוקפת בני אדם מיוזמתה ובוודאי לא טורפת אותם. מתנות קיבלנו מהטבע צריך לשמור עליהם."

קרדיט צילום: רן גולן מועדון הצלילה out of the blu

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]