ללא קשר לעיצוב הנעליים, את בל אזור בת ה-22 מאשדוד אתם חייבים לפגוש:  פלפליות אשדודית וחום לוהט בבחורה מלאת אמביציה, כריזמתיות ואותנטיות מדליקה שאין כמותה.

במשך 10 היא שיחקה כדור-סל בקבוצות נוער מכבי אשדוד ולאחר מכן בבני יהודה. בזמנו אף לקחה את אליפות מחוז מרכז ובהמשך, החלה לשחק בזמנה הפנוי בבית"ר אשדוד, וזאת מתוך אהבתה למשחק הכדור-סל.

עם סיבות כאלה ואחרות חדלה לשחק כדור-סל לפני כ-3 שנים. היום כחיילת משוחררת שתסיים בקרוב את המועדפת, היא מתמקדת בעיקר בהתפתחות שלה כמעצבת נעליים - ע"י ציור עליהן. בימים אלו היא עובדת על הזמנה מיוחדת מספרד: עיצוב נעל לשחקן הכדורגל לואיס קואזדה שמשחק בקסטיליה של מדריד - הזמנה אישית, עם פורטרט שלו.

בל אזור | קרדיט צילום: אורבניס

"אנשים מחפשים להיות שונים, זה הדור של היום, פעם לא היינו רואים את זה באמת. הנעליים מסמלות הליכה נגד הזרם, עבור אנשים ששואפים לבטא את הייחודיות שלהם." היא אומרת כמי שבהחלט, אם יורשה לומר, מבטאת את הייחודיות שלה.

היא מוסיפה: "תמיד הרגשתי שונה, ראו אותי כילד ולא כילדה - הייתי עם שיער קצר, פשוט כי הרגשתי שככה בא לי להיראות. בנוסף, תמיד אהבתי סטייל - הייתי מביאה רעיונות מחו"ל, מעצבת לי מכנסיים עם ניטים עוד לפני שהגיעו לארץ."

למה דווקא נעליים?
"עוד מילדות יש לי אהבה גדולה לנעליים. אני זוכרת כשהייתי צעירה יותר, בגיל 10 בערך, עוד ששיחקתי כדור-סל, הייתה אופציה לעצב נעל משלך באתר של נייק, נכנסתי למחשב ומתוך סקרנות ותשוקה, עיצבתי נעל של נייק."

ציור על נעליים | בל אזור

מאיפה מגיע הרעיון לצייר על נעליים?
"זה פריט אופנה שדיי הזניחו בהשוואה לאחרים כמו חולצות ומכנסיים, שהיום יותר נהוג לצייר עליהם". היא מסבירה כי מעט מאוד אנשים בארץ מנסים לעצב נעליים, אמנם קיימים לא מעט בתי ספר לאופנה ועיצוב, אך לדבריה, רק אחד מהם נוגע בעיצוב נעליים.

איך זה עובד?
"אני לוקחת נעל לבנה פשוטה ונסחפת עם החלומות. כל מה שארצה לצייר, איך שארצה, כך הנעל תראה."

מה כל-כך ייחודי בזה?
"אתה אשכרה הולך עם יצירת אמנות על הנעליים! מעבר לזה שאתה יכול לעצב לעצמך נעל ייחודית שלא ניתן יהיה למצוא בשום מקום אחר, אתה גם יכול להשתמש בה מדיי יום."

מדוע את עושה זאת?
"זו סטייה - אנשים אוהבים תכשיטים אני אוהבת נעליים: תמיד הייתי מוכנה לקנות בגדים מהשוק, אבל הנעליים היו עבורי משהו אחר...הייתי מוכנה להשקיע גם 2000 ₪ על נעליים."

מעיצוביה של בל אזור

ארבע וחצי שנים שהיא מציירת על נעליים. בתחילה היא לא הייתה מוכנה לצייר בשביל אף אחד אחר על הנעליים, לדבריה: "רציתי להיות אני המיוחדת".

מה גרם לך לשנות את דעתך ולצאת עם זה החוצה?
"ראיתי פתאום שאנשים מתעניינים בזה, מתחילים להגיב לתמונות ששיתפתי באינסטגרם ומביעים עניין, אמרתי לעצמי: למה לא בעצם?"

איך אנשים מגיבים כשרואים את הנעליים?
"הרבה אנשים מחזיקים את הראש בפליאה, לדעתי מפני שאין למצוא נעל כזאת בשום מקום, היא ייחודית וגם הציורים עליה ייחודיים."

בסוף החודש היא תפגוש את שחקן הכדורגל לואיס קואזדה בספרד ותמסור לו את ההזמנה. בארץ, לדבריה, פנה אליה גם אחד הזמרים המוכרים (היא מעדיפה שלא לגלות את שמו), בכדי שתלמד אותו לצייר על נעליים, שכן לא מדובר על ציור כמו על דף עם צבעים רגילים.

מה החלום שלך?
"הייתי רוצה להקים חנות שאנשים יוכלו להזמין נעליים באופן אישי, אך החלום הגדול שלי להיות מעצבת אופנה...הציור על הנעליים זו מבחינתי הדרך שלי להגיע למטרה. מעבר לכך, התשוקה שלי היא נעליים ואני מאמינה שאם בן אדם פועל עם התשוקה שלו, זה רק עניין של זמן עד שהוא יפרוץ החוצה." היא אומרת ומסיימת כשמוסיפה: "אני רוצה להשאיר חותם בעולם, שאנשים ידעו מי זאת בל, לא באה פשוט ככה והלכה."

לעמוד האינסטגרם של בל לחצו כאן