צילום: אורי קריספין
צבי צילקר, אחרי שנים רבות בעשייה הציבורית בעיר לא יכהן כחבר מועצה. צילקר, שבמשך שנים רבות היה ראש העיר המיתולוגי של העיר, הפסיד בשנת 2008 את הבחירות ללסרי. גם בבחירות האחרונות הוא התמודד כמספר 2 של הלן גלבר, שכאמור קיבלה מנדט אחד וצבי נשאר בחוץ. היציאה שלו מהעולם הפוליטי אפשרה להעניק לו את הכבוד המגיע לו ויחיאל לסרי נתן לו את כל הכבוד.

צילום: אורי קריספין

בטקס כינון מועצת העיר הנכנסת, בנאום ראש העיר, הוא הודיע כי הוא יביא לאישור המועצה את הנצחת שמו של צילקר. ההנצחה תהיה קריאת קרית התרבות בסיטי שכוללת את המשכן, המבנה של האנדלוסית שייבנה, יד לבנים, מונארט והיד עוד נטויה - כל אלה יקראו "קרית צבי צילקר". 

הקהל הרב שנכח באולם קם מספר פעמים לכבודו של צילקר במהלך הערב ומחא לו כפיים במשך דקות ספורות - רגע גדול לאיש גדול.

צפו בדברים של ראש העיר (צילום - דודו חן):

צילקר בתגובה:
"אני מודה ללסרי והוא הפתיע אותי ולא ידעתי על זה. אני ממש מודה לו וזה היה ממש מרגש עבורי. יפה מצידו. זה חריג בנוף הישראלי. בכל אופן זה שינוי שמקרב אותי למערכת. לא יצאתי ברוגז מהמעכרת ואפילו אבקש שדבריו של המועצה  ירשמו בספר שאני כותב על אשדוד.  מדובר בקריאה על שמי את כל הקריה וזה דורש החלטה חדשה במועצה. בכל אופן זה רגע מרגש ואמרתי לאשתי חנה והיא מאוד שמחה. אני חוש שזה מעולה כשיש הכרת תודה. זה עושה אותך מאושר על זה שעבדתי קשה כל חיי למען אשדוד. אני בגיל 86 זו מתנה מאוד מכובדת".

 צילקר ואשדוד:

בשנת 1969 נבחר צילקר לראשונה בבחירות לראשות עיריית אשדוד והיה לראש העירייה. הוא כיהן בתפקיד זה עד שנת 1983, בעקבות בחירתו של איש מפלגת העבודה, אריה אזולאי.  במרץ 1989 נבחר בשנית לראשות עיריית אשדוד.

צילקר כיהן בתפקיד ראש עיריית אשדוד, קרוב ל-33 שנה, מהארוכות בתקופת כהונת ראש עירייה במדינת ישראל. ועוד 15 שנה כחבר מועצה – סה"כ – 48 שנה בשרות ציבורי למען העיר אשדוד.

 

מצאת הפרת זכויות יוצרים צרו קשר במייל: [email protected]