לסרי 2019 - מחשב מסלול מחדש
בשנת 2018 נדהם ראש העיר יחיאל לסרי להיחשף לעוצמת ההתנגדות של הציבור הרחב נגדו, הוא חש בה במחאת השבת והבין את עומקה במהלך מערכת הבחירות בה –"רק לא לסרי" היה הלהיט המבוקש ביותר בשוק.
הזעזוע מהגילוי עשה משהו לראש העיר שהחליט שהוא מחשב מסלול מחדש.

ראש העיר נשך שפתיים, המתין שמערכת הבחירות תסתיים ומיד לאחריה התחיל בשינוי.

שנת 2019 תסמל את השינוי המהותי שחל בראש העיר של אשדוד, יחיאל לסרי –

במודל החדש הוא מבקש להיות פתוח יותר לציבור וליותר קהלים – לא עוד אנשי שלומנו, לא עוד "מי שלא איתי הוא נגדי", אלא – "אני יחבר אלי גם את מי שלא איתי".

לסרי 2019 משחרר סמכויות, הוא מבין שהמנהיגות שלו תמדד ביכולת שלו להעצים צוות סביבו שיפעל במגוון נושאים.

אפילו  יריבים לשעבר כמו כצנלסון, הפכו להיות זרוע ביצוע של העיר – הוא לא מפחד שייקחו לו את הקרדיט, הוא פועל באופן שירצו לתת לו את הקרדיט.

הפתיחות מודל 2019 באה לידי ביטוי בהסכמים הקואליציוניים, במסרים ובדמויות אותם הוא קרב אליו.צילום: אורי קריספין

לסרי 2019 הוא האיש שהפתיע את כולם כשנתן את הכבוד הכי גדול לצבי צילקר, כן אותו יריב מר שהסכים להיות מספר 2 של הלן גלבר רק כדי לפגוע בו, אותו היריב המר שנהרות של דם רע עברו ביניהם, זכה לקבל מלסרי 2019 כבוד ענק –
לסרי החליט שקריית התרבות בסיטי הכוללת את המשכן, המבנה של האנדלוסית שייבנה, יד לבנים, מונארט - יקראו מעתה - "קרית צבי צילקר"!יש חיים גם בתוך הפוליטיקה

לסרי 2019 מפויס יותר, רוצה ליהנות מהעשייה הציבורית, מרעייתו החדשה ומתחושת הפתיחות – מבלי להסתכל כל רגע מי רוצה לתקוע לו סכין בגב, בלי קונספירציות פוליטיות ועם פחות ופחות סביבו אנשים שנוטפים לו רעל באוזן.
הוא מרחיק ממנו חורשי רעה ומקרב אליו מסרים חיוביים ואנשים חיוביים.

לסרי 2019 רוצה להיות ראש העיר של כווולללללם, לא להיות תלוי בגורמי כוח ובהנהגה החרדית, הוא רוצה להיות תלוי רק בעצמו ולפתח קשר בלתי אמצעי עם הציבור הרחב.

יכולת אישית ואינטליגנציה גבוהה תמיד היו לו. אולם  לרועץ (גורם מפריע, מכשול) עמדה לו ההתחפרות בתוך המחנה שכלל קבוצה קטנה, חשדנית וממודרת שדחקה את כל מי שביקש להתקרב.
עתה הוא מאפשר לתת דרור לאותם תכונות כשהוא משוחרר מהתפתלויות, לחצים וניסיון להסביר דברים שהוא עצמו לא מאמין בהם.

האם הוא יצליח לעשות את המהפך התדמיתי ולהיות אהוב הציבור כפי שלא היה מעולם?

זה קרה לשמעון פרס -  האיש שזרקו עליו עגבניות בכיכרות וברגע שהפך לממלכתי ועל מפלגתי –  הפך לאחד האנשים הכי אהודים בישראל.

זה קרה לאריק שרון שהיה מוקצה מחמת מיאוס לאחר מלחמת לבנון, שינה תדמית והפך לראש ממשלה מאוד פופולארי.

זה יכול לקרות גם ליחיאל לסרי אם ימשיך בדרכו החדשה.