אחרי הפרסום הראשון באשדוד נט על הכוונה להקים גשר הולכי רגל בכניסה הדרומית לעיר, גשר שייחבר בין רובע ט' לרובע המיוחד באזור בית החולים אסותא - בעיריית אשדוד יצאו בתחרות (קול קורא) בין אדריכלים למתן הצעות לעיצוב הגשר.

הגשר ייבנה במסגרת פרויקט הגל הירוק, במימון של משרד התחבורה (לא ברור אם מימון מלא). העבודות על השלב השלישי של פרויקט הגל הירוק, בהם גם בניית הגשר, צפויות להתחיל בפברואר 2019.

שתי הצעות עלו לשלב הגמר בתחרות העיצוב של עיריית אשדוד - ואנו חושפים כאן לראשונה את ההצעות, שאחת מהן תהפוך בקרוב מאוד לנוף בכניסה הדרומית לאשדוד.

הצעה ראשונה שעלתה לגמר - קנפו כלימור אדריכלים בע"מ:

אשדוד, עיר ישראלית ים תיכונית, פסיפס מרתק של קהילות ישראל החיים בהרמוניה. גשר אסותא יהווה אייקון אדריכלי בכניסה לעיר אשדוד. הגשר יסמן את אשדוד כעיר צעירה, וטכנולוגית המקדמת בנייה ירוקה בישראל. גשר אסותא, מגדלור של עיר ים תיכונית עם חזון של רב תרבותיות גלובלית.

קנפו כלימור - הדמיית גשר אסותא ביום

קנפו כלימור - הדמיית גשר אסותא בלילה

ההצעה השניה שעלתה לגמר - יבגי סיטון אדריכלים:

גשר הולכי הרגל של בית החולים אסותא מיועד לחבר בין רובע המגורים הסמוך מצפון – רובע ט' לבין מתחם בית החולים, אך למעשה הוא הרבה יותר מכך ומהווה את שער הכניסה הראשי לעיר אשדוד מצומת "עד הלום" – כביש 4.

עיצוב הגשר מתייחס לחשיבות הסמלית העצומה הזו ומשלב מוטיבים ימיים אשר קיימים בסמלי העיר השונים: הגל, המפרש והתורן.

האלמנט הקונסטרוקטיבי הראשי הוא גם קשת שער הכניסה לעיר ממזרח למערב וגם התורן הקורא לשלום היוצאים ממערב למזרח. אלמנט גלי זה תולה במוטות תלייה או סומך לסירוגין את דרך הולכי הרגל.

שביל ההליכה מתפתל בין אלמנט זה ומקנה להולכי הרגל חווית מבטים שונים ומגוונים לאורך ההליכה. קירוי המפרש מצל על הולכי הרגל בשעות היום החמות ומואר באופן דרמטי בשעות הלילה.

הדמיה יבגני - סיטון אדריכלים

הצביעו - מהו הגשר שהכי אהבתם?

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]