ראש העיר במפגש עם הסיניםהאם הביקור האחרון של ד"ר יחיאל לסרי בסין קשור לידיעה המתפרסמת לא ידוע, אך מאמצים כבירים נעשים בכדי להגדיל מעורבות סינית בעיר אשדוד, הן מבחינת תקציבים מופנים והן מבחינת ידע וטכנולוגיות.

לפני כשבועיים יצא ראש העיר לסין לחתום על הסכם סחר ושיתופי פעולה עם הרפובליקה של סין, שם דובר על שיתוף פעולה להקמת מרכזי סחר בינלאומי סיניים ועוד 5 מגדלים של 22 קומות, רכבת על עמודים מבטון, שתשלים את פרויקט Rewau, מכון אקדמאי עם 3 אוניברסיטאות סיניות ו-3 מישראל. כשהרפובליקה של סין תשקיע מיליוני דולרים באשדוד זאת במסגרת תכנית לאומית של סין, לחדש את דרך המשי ההיסיטורית והעיר אשדוד נבחרה להיות המרכז מכל ישראל על דרך המשי.

חברות ענק סיניות דוגמת Cosco Shipping Ports ו-China Merchants Port Holdings כבר רכשו מניות בבעלות שני הנמלים וגם אמורים לבנות את הטרמינל החדש בנמל אשדוד. בסך הכל מדובר על ההשקעה בנמל אשדוד בסכום העולה על 876 מיליוני דולרים.

השבוע כלי תקשורת פופולארי סיני בשפה האנגלית China Morning Post מפרסם כי ממשלת ישראל בוחנת מחדש את עסקת ההשקעה עם סין, בעקבות התכנון של הצבא האמריקאי להיעזר בנמל חיפה, ומבקשת להעביר את ההשקעה מנמל חיפה לנמל אשדוד. 

ענו לנו בסקר אשדוד נט: האם דריסת הרגל של הסינים באשדוד, טובה לנו או לא?