חברי דיגיטל לובי | צילום: אשדוד נט

במשך חודשים ארוכים עמלו החברים הצעירים מאשדוד לפיתוח המערכת שכל מטרתה לדבריהם, לקחת את תושבי אשדוד שלב אחד קדימה. מתוך הבנה כי העולם מתבסס כיום על העברת מידע בדיגיטל, בעיקר דרך מסך הסמארטפון או המחשב, וכצעד נוסף בקידום אשדוד במטרה לחבר את התושבים למה שקורה בעיר, פיתחו השלישייה טכנולוגיה חדשה, אותה אפיינו והתאימו לצרכי דיירי הבניינים המשותפים בעיר.

איך זה עובד? בלובי הבניין כאמור יותקן מסך טלוויזיה חכמה שיחולק לאזורי מידע שונים, כגון: שירותי עירייה, עדכונים של וועד הבית, דיווחי חדשות ואפילו הטבות מיוחדות לדיירים אשר יינתנו ע"י העסקים המפרסמים, בין היתר תיתן התשתית גם אפשרות לתפעול מצלמות הבניין מרחוק. עד היום הותקנו מסכי 'דיגיטל לובי' בכ-50 בנייני מגורים בעיר וכן בעוד 20 בניינים מחוצה לה.

מי שיזם את הפרויקט הייחודי אלו הם היזמים הצעירים שגיא פאר, דוד ונצובסקי ורפאל בן אברהם מאשדוד. שגיא (28), סטודנט למשפטים במכללה למנהל בראשון לציון, מתגורר כיום בגן יבנה. בעברו ניהל את בית הקפה המוכר 'קפה פאזל' שבחוף הקשתות במשך כ-5 שנים.

דוד (28), בוגר תואר ראשון במדעי המחשב (BSC), סיים את לימודי התואר לפני כשנתיים וכבר הספיק לעבוד בחברת התוכנה 'בוזונט' (BOSONET) הפועלת באשדוד. רפאל (38), איש שוק ההון, נשוי ואבא לשני ילדים, מוזיקאי יוצר מקומי (יופיע במרכז מונארט ב10.04 וכולם מוזמנים!) ויזם בנשמתו.

מימין לשמאל: שגיא פאר, דוד ונצובסקי ורפאל בן אברהם

לשגיא ודוד עבר משותף. השניים הולכים זה לצד זה עוד מילדותם ובמרוץ עבדו יחד ב'קפה פאזל' המוכר שבחוף הקשתות. ביום חתונתו, ליווה שגיא את דוד, וזה עתיד ללוותו ביום שמחתו. "אנחנו כמו משפחה", אומר שגיא, תוך שמפנה מבטו לכיוון דוד שיושב בסמוך, כשעל פניו ארשת חיוכים מתובלת מבוכה ואומר: "אל תתרגש יותר מדיי, אה?"- הם צוחקים.

גם ברגעים הקשים של החיים הם היו שם האחד בשביל השני. בגיל 11 איבד שגיא את אביו ודוד שכל גם הוא את אביו בגיל 21 וזאת בעקבות מחלת הסרטן הנוראה. "אני מאמין שזה רק הידק יותר את הקשר בינינו" אומר שגיא, "במקביל לחברות הטובה, הצלחנו להבין אחד את השני על כל אספקט של החיים, בלי יותר מדיי מילים שנאמרו."

כך, חברי הילדות, שהלכו זה לצד זה ותמכו אחד בשני בטוב וברע לאורך כל הדרך, זוכים היום לפעול יחדיו למען המטרה המשותפת בחברה החדשה שהקימו יחד עם רפאל - 'דיגיטל לובי'.

דוד, שגיא ורפאל, אז איך הגעתם לרעיון?
"תראה, העניין היה לייצר פלטפורמה חדשה של העברת מידע בצורה נוחה ויעילה. הבנו שהדיגיטל זה מה שמדבר היום, אבל השוק כבר מאוד רווי. לכן, ניסינו למצוא פרצה דרכה נוכל להגיע ליעד באופן מהיר ויעיל וגם לייחד את עצמנו מאחרים. לאחר חשיבה משותפת ומפרכת יצרנו את הפלטפורמה: העברת מידע חיוני לתושב, שמגיע עד פתח דלתו, בלובי בניין המגורים."

מעניין.
מה יוצג על המסך?
"מעבר להודעות וועד הבית, שירותים של העירייה והטבות בעסקים מסוימים, החשיבה העתידית להגיע לשיתוף מידע על חוגים, מופעים ואירועים שאינם חשופים מספיק לתושבים, תוך הוזלת עלויות או לחילופין מתן הטבות רק לדיירים שנהנים מהשירות של 'דיגיטל לובי'. בין השאר תושמע מהמסך מוזיקת רקע נעימה וכן יוצגו בו תחזית מזג אוויר, שעה ותאריך עדכניים, חדשות ספורט, כלכלה ועדכונים מאתר אשדוד נט.

'דיגיטל לובי' - שירות חדש מגיע עד בניין מגוריכם

למי מיועד השירות המדובר?
"ברמה הרעיונית, השירות מתאים לכל בניין משותף במטרה להעביר מידע רלוונטי לכמה שיותר אנשים, השירות כמובן ישתדרג עם הזמן והתוכן יעודכן. כל בניין ברמת תחזוקה מעל הסבירה, ביניהם בניינים המרושתים במצלמות, יקבלו את החבילה הכוללת של מסך דיגיטלי במבואת הבניין, בנוסף לתשתית וספק אינטרנט העונה לצרכיהם. כמובן גם יינתן מקום ייעודי על המסך לעסקים שירצו לפרסם את עצמם."

מדוע שעסקים יבחרו לפרסם אצלכם ולא באמצעים המקובלים?
"שאלה מעולה. מעבר לפרסום במסכי הבניינים עליהם תחלוש מערכת דיגיטל לובי, אנו נייצר קמפיין פרסומי כולל גם ברשתות החברתיות פייסבוק ואינסטגרם, עבור עסקים שיבחרו לפרסם אצלנו. הפרסום ייתן מענה מהיר ויעיל לכל עסק וצרכיו, באופן רצסיבי וברמה הגבוהה ביותר. בשורה התחתונה, אם תחשוב על זה, מתי בפעם האחרונה זרקת לפח מסך טלוויזיה בהשוואה לעיתון?"

"עסק אשר יבחר לפרסם בדיגיטל לובי" - הם מוסיפים, "ייהנה מחשיפה ממוצעת בת 4 שעות, על כל מסך מדיי יום. מדובר בצריבה תודעתית שאין שני לה באף פלטפורמת פרסום. נכון להיום אנחנו מגיעים למספר חשיפות של קרוב לחצי מיליון בחודש ומתקדמים בממוצע של חמישה בניינים חדשים, שנוספים בכל חודש."

יש שאיפה לצאת גם מחוץ לאשדוד?
"יש שאיפה לפרוץ החוצה כמובן. אמנם, נכון להיום אנחנו מתמקדים בעיר אשדוד, כאשר בד בבד אנו מתפתחים לאזורים כגון חיפה, נתניה, ראשון לציון, נתיבות ואילת."

מה מהות העסק מבחינתכם?
"תראה, העסק נוגע ומחבק את כל מי שמעורב בו: בראש ובראשונה כמובן דיירי הבניין שנהנים משירות העברת המידע והטבות, וועד הבית שיוכל לנהל ולהעביר הודעות באופן פשוט ויעיל, כמו גם גופים נוספים כגון עיריית אשדוד, מתנ"סים וכד', שיוכלו לפרסם מידע רלוונטי עבור דיירי הבניין על חלק ייעודי לכך על המסך. כל זאת, תוך תמיכה בסביבה ירוקה."

חברי דיגיטל לובי | צילום: אשדוד נט

מעבר לבנייני מגורים, אתם פועלים במקומות נוספים?
"כן. מעבר לפיתוח של המסך עבור בניינים שיתופיים בנינו מסך 'דיגיטל ביזנס' שמיועד לעסקים, עם פלטפורמה פשוטה ויעילה מבוססת תמונות, כך שבעל העסק יוכל לעדכן את הפרטים בקלות דרך הסמארטפון. מעבר לכך, אנו מתמחים גם בהתאמת המסכים לכל דורש באשר הוא, כחלק מהשירות של החברה, למשל מבין הפיתוחים העכשוויים הצטרפו גם: המכללה למנהל ראשון לציון, בתי מלון ומתנ"סים מקומיים."

כיום לדבריהם נבחנת בנוסף האפשרות לפיתוח אפליקציה שתותאם במיוחד לאג'נדה של הפרויקט, ומטרתה לקרב בין הדיירים לכדי קהילה אחת מגובשת, כצעד משמעותי נוסף.

מדוע בעצם לעשות זאת, מה משך אתכם לתחום?
"את האמת? אנחנו פה בשביל לקחת 'גולם' ולהפוך אותו לאמתי, נכון ומצליח" מסכימים שלושתם פה אחד ומוסיפים: "בשורה התחתונה, הלקוח הוא האדם החשוב ביותר בעסק וכשהוא מרוצה, סימן שעשית את עבודתך נאמנה והתגמול, כבר יגיע בהתאם."

לפרטים נוספים אודות השירות של דיגיטל לובי, חייגו: 050-4001575 (רפאל)

לאתר של דיגטיל לובי לחצו כאן

לדף הפייסבוק לחצו כאן