דניאלה בל ולינוי זורין | צילום: וורונוב

הן רק בנות 11 ו-17 ונראה שכבר יודעות מה הן רוצות: לינוי זורין ודניאל בל (DOR Z) חברו לשיר יחד כשמאחוריהן עומד צוות מקצועי וחדור מטרה המכוון אותן באופן מאוד ברור וישיר כשהיעד גלוי וחשוף לעיני כל והוא: פריצה...ובגדול.

ברגע שתצפו בקליפ, תבינו על מה מדובר. הקצב עם הביט העסיסי, התלבושות והאקססוריז המדויקים לז'אנר עם קאסט של שחקנים ורקדנים, שירה כמובן, והמסר שנוגע ככל הנראה בעיקר בקהל היעד שלהן - בנות ובנים בגילן. כמות הצפיות ותגובות האנשים להן זוכות דניאל ולינוי ביוטיוב, עולה בקצב מדיי יום.

הז'אנר: 'טראפ' - שילוב של היפ הופ עם ראפ. על הקליפ הראשון הן עבדו במשך כמעט שנה, וזאת אחרי אימונים אישיים, שיעורי פיתוח קול ומשחק מול מצלמה.
הרי לכם התוצאה: הקליפ לסינגל האחרון שלהן שיצא - 'גולדה' >>

לינוי זורין בת 11, לומדת בבית הספר היסודי 'אמירים' בעיר ודניאלה בת ה-17 אמנם תושבת אשדוד, אך לומדת בבאר יעקב. לינוי החלה את דרכה בתחום המוזיקה, תאמינו או לא, כבר בגיל ארבע - שיעורי פיתוח קול, היא השתתפה בתחרויות מוזיקה ושירה, לקחה חלק במקהלת פרחי אשדוד ואף השתתפה בתכנית הריאליטי לילדים - 'פושרז' - סידרה על צעירים שחולמים להצליח בעולם הבידור, ממנה יצאה גם נועה קירל.

דניאלה אמנם מגיל קטן אהבה לשיר, אך במשך הזמן לדבריה איננה קיבלה את ה'פוש' הנחוץ מסביבתה ומי שגילתה אותה הייתה דווקא אימה של לינוי, יאנה זורין - בעלת החברה לייצוג וניהול אמנים 'y-zorin ltd', בה אף יוצגה אנה זק בתחילת דרכה. בתחילה הוצע לדניאלה משחק ודוגמנות, אך לאחר שזוהה פוטנציאל השירה וההתאמה שלה ללינוי, הן החליטו יחד שתחבור אליה, וכך נולד הצמד החם והבועט 'דור Z'.

צפו בקליפ לסינגל הראשון שלהן - 'נשאר בבלאגן' >>

כמה צפיות יש לכן כבר בסה"כ? 
"הקליפ הראשון 'נישאר בבלאגן' עבר כבר את ה200 אלף צפיות והקליפ השני - 'גולדה', רק שבועיים באוויר, וכבר עבר את ה100 אלף צפיות.

תוך זמן כל כך קצר, מרשים. מזהים אתכן ברחוב?
"מעריצים התחילו לפנות אלינו ולצלצל וכן יש אנשים שמזהים אותנו ברחוב."

מי כותב את השירים שלכן?
"מי שכותב את השירים הוא המפיק והמלחין עומרי 69 (עומרי סגל). אנחנו מעלות בפניו נושאים שחשובים לנו, שמפריעים לנו, ועומרי כותב את השיר בהתאם."

דניאלה ולינוי | צילום: רן יחזקאל

אחרי שהוציאו את הקליפ הראשון, הן מספרות כי נמתחו עליהן לא מעט ביקורות, אך אין זה מנע מהן להמשיך הלאה. כתגובה הן עונות לאותם אנשים בשירן השני, כשהן שרות: 'אף אחד לא יהרוג כאן את הוויב שלי'. דניאלה מסבירה: "אף אחד לא יוריד אותנו מהבמה, אנחנו עושות קודם כל בשביל עצמנו."

תוכלו לתאר את הקליפ של השיר 'גולדה', מה בדיוק קורה שם?
"בקליפ האחרון שיצא אנחנו מתנגשות בטעות אחת בשנייה. כתוצאה מכך אנחנו מקבלות זעזוע ונופלות על הרצפה. בשלב הזה אנחנו נכנסות למעין חלום בהקיץ ובו אנחנו מקבלות משימה: בחלום - אחרי שביצענו כבר מספר שודים מוצלחים, עלינו לבצע שוד נוסף ולהשיג את השטר של גולדה (מאיר)."

למה דווקא גולדה מאיר?
"גולדה הייתה אישה חזקה. חוץ מזה, גולדה = גולד (gold) - זהב באנגלית, שזה כביכול שווה יותר משטר כסף רגיל."

דניאל, עומרי 69 ולינוי | צילום: רן יחזקאל

הפער בגילים לא מפריע לכן? בכל זאת, דניאלה את גדולה מלינוי ב6 שנים
דניאלה: "לינוי ואני התחברנו ממש מהרגע הראשון שנפגשנו. אולי זה נראה מוזר שיש בינינו פער של 6 שנים, בכל זאת זה לא קצת, אבל אני לא מרגישה בפער. היא כמו אחותי לכל דבר, ויאנה היא כמו האימא השנייה".

מדוע בחרתן בשם 'דור Z'?
"דור ה-Z הוא הדור שלנו, זה שהגיע אחרי דור הY. הדור שנולד לאינסטגרם, לסטורי ולפייסבוק וכל-כך חי את זה."

ובבית הספר, איך מקבלים אתכן התלמידים, הם מגיבים ליצירה שלכן?
"בטיול השנתי כל האוטובוס שר את השירים, לא מפסיקים לשלוח לי סטורי...כולם מפרגנים ומדקלמים את השירים" אומרת לינוי תוך שהגניבה מבטה לסמארטפון לבדוק מה חדש בעולם החברתי האינטרנטי.  דניאלה מספרת: "קוראים לי בבית הספר גברת גולדה (כשם השיר). מדיי פעם זורקים את השם של השירים כשרואים אותי. מכל השכבות בבית הספר פונים אליי."

יש כאלו שמקבלים את זה לא טוב?
"למעט עקיצות פה ושם ברוח שטות, יש בחור אחד שלקח את זה ממש רחוק והכין מעין פרודיה עוקצנית עלינו. בסופו של דבר זה גם טוב, הצלחנו לגעת גם בו."

איך אתן מצליחות לשלב את העבודה המוזיקלית עם הלימודים?
"האמת שאין קשר בין השניים, לימודים זה דבר אחד, המוזיקה והיצירה זה דבר אחר...נדיר שהעשייה חופפת ללימודים."

לינוי ודניאלה | צילום: רן יחזקאל

עד לאן הייתן רוצות להגיע עם היצירה המשותפת?
לינוי לא חוסכת ומיד משיבה בתגובה מהירה וחדה: "כמה שיותר רחוק!". דניאלה הוסיפה: "לא רק בארץ. המטרה לפרוץ החוצה ולהגיע לחו"ל גם לארה"ב ולעבוד עם צרפת ורוסיה."

על השיר הבא הן כבר התחילו לעבוד. הן מספרות שבתכנית שלהן לחבור לראפר הבינלאומי lashawn smith, בכוונה לייצר שיר משולב אנגלית ועברית לקהילה הבינלאומית. ובנוסף, בימים אלו הן עובדות גם על קו אופנה של חולצות עם משפטים מהשירים שלהן: 'מי זה פיקסו?', 'עזוב את הכסף תן לי גולדה', 'אני לא גולדה מאיר'.

כשנשאלו אם בכוונתן להופיע על במה - הן ענו בחיוב, אך לדבריה של יאנה, אימא של לינוי, יש לעבוד על עוד מספר שירים בכדי ליצור מופע. "בקרוב גם נתחיל לעבוד על שיר שמדבר על אלימות ברשת, במטרה להעביר מסר על ההשלכות וההשפעות המשמעותיות שיכולות להיווצר כתוצאה מכך" - היא מספרת.

במשפט אחד ואם יש כזה, דניאלה ולינוי, מה המסר שתרצו להעביר לקוראים?
"אנשים צריכים להגשים את החלומות שלהם ופחות להתעסק במה שאחרים עושים, מדובר על החיים שלהם בסופו של דבר."

לעמוד האינסטגרם של דניאל ולינוי לחצו כאן