אלי נכט הוא אולי הדמות המסקרנת ביותר במועצת העיר 2018, קמפיין הפרסום שלו עורר תגובות  סוערות מכל רחבי הארץ. את רוב הקולות שלו הוא קיבל מהצעירים דוברי הרוסית, אך הוא ממצב את עצמו כישראלי החדש .

הוא הצטרף לקואליציה רק שעות לפני כינון המועצה וכבר באותה מועצה חגיגית הוא גנב את ההצגה עם מסרים שעוררו את הקהל הרחב באולם.  

קשה לתהות על קנקנו של נכט, מצד אחד הוא מדבר רק מהבטן – שולף בלי מסננת את מה שהוא מרגיש מבלי לעשות חשבון לתוצאה. מצד שני הוא סגן נשיא של פדרציית שחמט בישראל ושחקני שחמט מטבעם מתכננים מספר מהלכים קדימה. כיצד מסתדר שחקן שחמט עם השולף הכי מהיר בעיר?

במועצה החגיגית ראש העיר וממלא מקומו הצהירו שהם יהיו חייבים לנסות ולהשתלט על המסרים החדים שלו שרחוקים מלהיות פוליטי קורקט (בלשון ההמעטה) , אך במקביל מדובר באיש ציבור צעיר אומנם (35) אך בעל ניסיון דיפלומטי רב יחסית לכל חברי המועצה.
האם הוא הדיפלומט עם המסרים הכי לא דיפלומטים?

במשא ומתן הקואליציוני הוא התנהג הפוך מהמקובל והצהיר שהוא מתכוון להיכנס לקואליציה בכל מחיר, למרות שמסר זה מקטין אוטומטית את המחיר שלו ולמרות שהוא יודע שאף אחד ממש לא רוצה אותו באופוזיציה.

כיצד הניגודים משתלבים? זאת בדיוק השאלה המסקרנת למי שנתפס כמרענן הרשמי של מועצת העיר החדשה באשדוד.

התרשמות ראשונית – אדם שמדבר בכנות מלאה לא רק על אחרים, גם על עצמו וחולשותיו, תכונה שיוצרת אליו אמפתיה. יש  שבהתחלה לוקחים אותו פחות ברצינות עד שמבינים שמדובר בבחור בעל אינטליגנציה גבוהה, עם חוש הומור מפותח, שמבין היטב את המהלכים שלו, גם אם זה לא נראה כך בהתחלה.

נכט אכן שחקן שחמט שחושב 5 שנים קדימה. מקריב בשלב ההתחלתי של המשחק את החייל ואפילו את הצריח, אבל הוא בדרכו לאכול את המלכה לאיים שח ובסוף המשחק לנצח עם מט.

כשחקן שחמט, הפוזיציה בה הוא נמצא – שאף אחד לא יודע לצפות את מהלכיו, זו בדיוק הפוזיציה הנוחה לו.

עו"ד נכט קיבל את תיק תרבות העולים ויו"ר תאגיד המים. בעוד 30 חודשים הוא אמור להתמנות כסגן ראש העיר ועד אז הוא ימשיך לנהל את משרד עורכי הדין שבבעלותו וככל הנראה לספק כותרות ועניין למועצת העיר החדשה.

מה שכן ניתן לצפות ממנו הוא – שלא יהיה משעמם איתו.