עדי דוידוביץ (42) , מובילה את שיעורי ריקוד הפלמנקו הידוע כמחול הספרדי  המבטא תשוקה רבה. היא מנהלת סטודיו בתל אביב וגרה ברחובות, רוקדת פלמנקו כ- 20 שנה ולפני כן רקדה בלט קלאסי, מודרני וקצת סטפס. היא מגיעה אחת לשבוע למונארט באשדוד בלבד. בעבר לימדה באשדוד והחלפה על ידי מדריכה אחרת ומשחזרה גילתה שנוצר גרעין גדול יחסית של נשים שמתמידות והתחברו באופן קסום לפלמנקו בעיר. באשדוד יש רק נשים, גברים מוזמנים להצטרף בחום, בעתיד אולי תיפתח קבוצה רק לגברים.
קרדיט צילום: פבל טולצ'ינסקי ל-odrey
את אהבתה לפלמנקו גילה דווקא דרך צפייה בטלוויזיה ומצאה עצמה מוקסמת מעבודת הידיים. אולם רק כשנתיים לאחר מכן הלכה וניסתה להשתלב בשיעור בעצמה. מאז, מדובר בסיפור אהבה , היא רוקדת מופיעה ומלמדת מזה כשנתיים.

ריקוד הפלמנקו מחייב סבלנות לעצמך, עם הזמן נרכשת קואורדינציה וכושר. דוידוביץ' מלמדת ממש שפה ואז הקצב עולה והדברים יותר ברורים. עבודת הרגליים זהה בין גברים לנשים- השוני בא לידי ביטוי בעיקר בתנועות האגן והידיים. יש בריקוד תשוקה, כוח, רוך, כעס ועוד מכלול של הרגשות האנושיים, כ- 70 סגנונות עם מצבי רוח שונים (פאלוס), מקצבים ודגשים שונים בתיבות המוזיקליות.
קרדיט צילום: פבל טולצ'ינסקי ל-odrey
בשיעור עושים בהתחלה חימום, בדגש על טכניקת רגליים, דוידוביץ' מלמדת מספר קומבינציות שנלמדו ובסופן שולבו לרצף שנראה כבר כמו ריקוד פלמנקו של ממש.  האופי בא לביטוי בריקוד- גם בפנים, כל אחת מביאה את עצמה מעבר לתנועות עצמן.

נעלי ריקוד עם עקבים זה "חובה", כמו כן שיער אסוף ואם יש משהו שאסור באופן מוחלט זה ללעוס מסטיק במהלך השיעור. עבודת הרגליים כבר מהצעדים הראשונים נותנת את אפקט הדרמה, כל דבר נעשה בספירות- "קדימה- אחורה- כרית- עקב" כשהאפקט של החצאיות ונקישת העקב על הרצפה מיד מכניס לאווירה הספרדית.

כשרצף שנלמד עובד טוב עדי מכריזה  "אול'ה" ! וכמו ספרדיות אמיתיות, המתאמנות בשיעור מגיעות ברובן עם פרחים אדומים בשיער וככל שהצעדים נקלטים מוסיפים "פאלמס"- מחיאות כפיים  ותנועות ידיים שמשלימות את התנועות לריקוד.
קרדיט צילום: פבל טולצ'ינסקי ל-odrey
בפלמנקו יש המון צעדים קטנים, מובנים ומדויקים מתחבאים מתחת לחצאיות הפלמנקו שלא תמיד מתעופפות וחושפות את רגלי הרקדניות ואין דבר כיף יותר מאשר ללמוד את כל המתרחש והאופן שבו הריקוד והתשוקה חוברים יחדיו.

ביוני יתקיים מופע של כל החוגים אותם היא מעבירה, בכל הגילאים אצלה בסטודיו וכן של הקבוצה מאשדוד בסוזן דלל בתל אביב. למידע ופרטים על החוג: 08-8545130

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]