נחל לכיש אבי רוקח

סיור קסם על המים 
שבת 9.2 | 10:00

נקודת מפגש:  לובי מלון WEST

סיור מרתק לאורך חופו הצפוני של אשדוד לשפך נחל לכיש בו נגלה עולם קסום של בעלי חיים ימיים ויבשתיים, נתוודע למגוון האקולוגי הרחב, נמשיך ונטייל בפארק לכיש, טיילת מזמינה לאורכו של הנחל, מנקודת תצפית הגבוהה ביותר באשדוד נספר את סיפורה של הגבעה – 'גבעת יונה- ונסיים בגן ע"ש אלישבע אשתו של לוי אשכול.

סיור נוסטלגי ברחוב הראשונים

שישי 15.2 בשעה 10:00

נקודת מפגש: מלון WEST

הרחוב הראשון של אשדוד מספר את סיפורן של 22 משפחות מצפון אפריקה. בסיור הנוסטלגי נגלה עיר שצמחה מן החולות ונבראה מחלומות, על יזמים חולמים ומגשימים, על עבודה עברית ועל הקשר בין הבריטים ליונה הנביא נטייל לאורכו של רחוב הראשונים נבחין במבני הקליפורניות ולמה הם שימשו. נטייל בין בתי הכנסת הראשונים ונשמע את סיפור

סיור שקיעה בדיונות 
שבת 16.2  | 15:30

נקודת מפגש:  ביג פאשן מול H&M

אין יותר מרהיב וצבעוני משילוב של טיול בחולות הזהובים, התפלשות בדיונה הגדולה ותצפית יפה על העיר אשדוד כשהיא נצבעת בצבעים החמים של שקיעה קייצית. בסיור נחפש עקבות של בעלי חיים ונשמע אודותם, נכיר את הצמחים החוליים והבוסתנים העתיקים נתגלגל בהנאה בחול הרך ונשחק במשחקי אור וחושך.

ההרשמה מוגבלת עד-4 אנשים לאדם.

פסלים ואדריכלות

שישי 22.2 בשעה 10:00

נקודת מפגש: גן העיר

בסיור אדריכלות ופיסול נכיר את סיפוריה של העיר שצמחה מן החולות דרך חזונות וחלומות של בוניה ודרך אלו שבונים ועושים אותה למה שהיא עד היום. ננוע בין עבר הווה ועתיד. בסיור נכיר מבנה ירוק המואר באור טיבעי. זנב כריש או ספינה טרופה, מבנה יחודי ומרתק. והיתכן שגג הזכוכית של הלובר הפריזאי עבר לאשדוד? 

בעקבות חפירות ארכיאולוגיות

שבת 23.2 בשעה 10:00

נקודת מפגש: מלון לאונרדו

מסלול היסטורי וארכיאולוגי המשלב בין עבר הווה ועתיד , טיול בחלקו הדרומי של העיר נפגוש את הכיכר השניה בגודלה בארץ נבקר במיצדית המוסלמית ששימשה לאיתות והעברת מסרים, נשמע את סיפורי ההישרדות של חיל המצב המוסלמי ונקנח בהליכה בחול הרך.

סיור טעימות באשדוד

28.2  התחלה:12:00 סיום:14:00 
 מיקום:רובע ו'

לטעום אנג'ירה אתיופית ממטעמיה של אביבית עם תבשילים פיקנטיים וטעימים ליהנות מטקס מיוחד של הכנת קפה אתיופי 

מלווה בלבוש בגד מסורתי ושירים אותנטיים להריח ניחוחות מהמטבח ההודי ולאכול הרבה ספייסי ורוטב להתלבש על פי המסורת לשמוע על הבחו'ר נגד עין הרע ולקבל מתנה אישית ואיך אפשר בלי "ולנו יש לפאפל". כל זאת ועוד בסיור טעימות מיוחד ומושקע והכל בשוק הצבעוני של אזור ו, מתנה שירון לכל משתתף