בית המשפט לענייני משפחה באשדוד החליט לאחרונה בנוגע לאב שאשתו, ברחה עם ילדיהם למעון לנשים נפגעות אלימות מחוץ לעיר, ובכך נמנע ממנו לפגוש את ילדיו. האב, שנקבע כי אינו מהווה איום, ביקש לראות את ילדיו שהוחבאו על ידי האם במעון. הנהלת המעון בחרה למנוע מהאב לפגוש את ילדיו וסירבה לשתף פעולה עם גורמי הרווחה בעיר.

האב, באמצעות עוה"ד גיל שחף, ממשרד "שחף ושות', המומחים לגירושין", פנה לבית המשפט לבקשת חיוב המעון להוציא את הילדים במטרה להיפגש עמם. שופטת בית המשפט לענייני משפחה באשדוד, רותם קודלר עיאש, קבעה כי מדובר בהחלטה שגויה של המעון וכי היא מחייבת את המעון לתת לילדים לפגוש את אביהם.

בהחלטת השופטת נכתב: "למען הסר ספק, האב לא הורחק מילדיו ואין כל מניעה כי יפגוש בהם. מקום הימצאה של האישה וזכותה להגנה הינם בהחלט באחריות ובסמכות המעון לנשים נפגעות אלימות. אולם קשר של האב עם ילדיו הינו בסמכות בירור והכרעה של בית המשפט בלבד!".

עורך הדין גיל שחף, המייצג את האב, מסר בתגובה: "בית המשפט קבע כי האב אינו מהווה סכנה עבור הילדים. לא הייתה כל סיבה שהנהלת המעון תיקח את החוק לידיים ותחליט על סמך עצמה האם האב יכול לראות את ילדיו או לא. החלטת השופטת מדברת בעד עצמה.  לאב זכות טבעית לראות את ילדיו, האם טענה טענות שווא של אלימות כלפי האב וברחה עם הילדים למקום מקלט. הילדים והאב מצויים בעל כורחם במצב של חוסר וודאות מוחלט ומעצם העובדה כי המעון לנשים נפגעות אלימות מנע מהילדים לפגוש את אביהם, אליו הם מאוד קשורים, הועצמה הפגיעה הנפשית בילדים ובאב. אנו מעריכים את החלטת השופטת ואת סיוע גורמי הרווחה שפעלו במהירות וביעילות על מנת לאפשר מפגש בין האב לילדים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]