כך עולה מתביעה על סך כ-390 אלף שקלים שהגיש בא כוחו של נהג המשאית,  עו"ד דותן לינדנברג העוסק בנזקי גוף, כנגד חברת ביטוח הפניקס שבטחה את המשאית.

מכתב התביעה עולה כי בחודש נובמבר 2013, ט', תושב אשדוד, נהג משאית בשנות ה-30 לחייו, הבחין בכך ש'וילון הפינה' במשאית מורם והסיק מכך כי אחת מחביות השמן שהוביל עלולה ליפול מהמשאית.

הנהג עצר את המשאית בצד הדרך כשהיא מונעת ובעת שניסה להזיז את החבית שמשקלה כ-200 קילו, חש כאב עז בגבו ובמרפקיו.

בבדיקת CT אובחן כי בעקבות הפעולה נגרמה לו פריצת דיסק בשתי חוליות ורופא תעסוקתי קבע כחצי שנה אחר כך כי יוכל להמשיך לשמש נהג משאית, רק  בתנאי שלא ירים משאות השוקלים מעל ל-8 ק"ג, לא יתכופף ולא יבצע מאמץ גופני.

בעקבות הפציעה נהג המשאית פוטר ממקום עבודתו כיוון שלא יכול היה להמשיך בעבודה אשר היה כרוכה בנוסף לעבודתו כנהג, גם סחיבת משאות כבדים ביותר.

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג טוען בכתב התביעה כי יש להתייחס לאירוע כאל תאונת עבודה וגם כאל תאונת דרכים כי הזזת חבית בארגז המשאית מחשש שתיפול על הכביש, עונה להגדרת "טיפול דרך" המדבר על טיפול באירוע פתאומי שאירע במהלך הנסיעה.

במקרה זה הנהג היה חייב לבצע פעולה הכרחית במהלך הדרך שנועדה להמשיך את המשך הנסיעה.  לדבריו ברור שהטיפול בחבית היה נדרש הן להמשך הנסיעה והן לצורך הסרת סיכון תחבורתי.

הנהג תובע מחברת הביטוח לפצותו ב-390 אלף שקלים בגין הפסד שכר והשתכרות, הפסד פנסיה, כאב וסבל והוצאות בגין עזרת צד ג', טיפולים ונסיעות.

חברת ביטוח הפניקס טוענת בין היתר בכתב ההגנה כי לדעתה ניתוח משפטי של החוק מביא למסקנה כי התאונה אינה עונה להגדרה של תאונת דרכים. 

לצפיה בפרויקטים חדשים בנדל"ן לחצו כאן


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]