עיריית אשדוד החלה בבניית אשכול גני ילדים ברחוב הדולפין באשדוד. דיירי הרחוב, שטוענים שיום בהיר אחד הופתעו לגלות שעבודות הבניה החלו, הפגינו השבוע נגד העירייה. לדברי דיירים, לא ניתנה להם אפשרות להתנגד לתוכנית הבניה בהתאם לחוק התכנון והבניה, וכי היתרי הבניה ניתנו לאחר תחילת העבודות. 

במכתב ששלחו הדיירים למבקר המדינה, הם דרשו את התערבותו בעניין. נדגיש כי בניגוד לחוק תכנון ובניה התושבים לא קיבלו כל הודעה על כוונת הבניה ולא אפשרו לנו תושבים להשמיע את התנגדותנו וזאת כמקובל בחוק", כתבו דיירי הרחוב למבקר המדינה.

לפני יומיים הגישו 42 דיירים מהרחוב עתירה מנהלית נגד עיריית אשדוד, ראש העיר ומהנדס העיר. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד אורלי צבר מאופקים, ונכתב בה כי הדיירים מבקשים מבית המשפט להוציא צו זמני וצו ביניים להקפאת עבודות הבניה.

"נוכח הנזק הבלתי הפיך ושאינו בר אומדן. ונוכח הפגיעה הקשה באינטרס הציבורי ושלטון החוק, מבוקש עוד בטרם יתנו המשיבים את תשובתם לבקשה דנן. מבוקש כי בית המשפט הנכבד יורה כי המשיבים מנועים מלבנות את ששת הגנים בסמוך לבתי העותרים ברחוב הדולפין", נכתב בבקשה.

בתגובה שהעבירה עיריית אשדוד להפגנת ומחאת התושבים מוקדם יותר השבוע, דוחים בעירייה את טענות דיירי הרחוב. "הבניה מבוצעת על פי חוק ובהתאם לסטנדרט התכנוני של אשדוד ואינה שונה מאזורים אחרים בעיר".

עוד נכתב בתגובת עיריית אשדוד: "יש להבהיר כי מדובר בשטח ציבורי (שטח חום), המוגדר כך מאז ומתמיד, ואין מדובר בפארק בורדו! מדיניות העירייה קובעת כי בשטח ציבורי אשר אינו בשימוש בשלב זה והוא פוטנציאל להשלכת פסולת, יינטעו בו עצים על מנת למנוע מפגע סביבתי ולאפשר סביבה אסטטית עד להשבת השטח לייעודו המקורי.

אם כן, לא מדובר בחורשה ולא בשטח ירוק, אלא בשטח לבנייה ציבורית!! 

בשל מחסור חמור במבני גנים ברובע ד' ומאידך חל גידול מבורך במספר הילדים ברובע, הוחלט לבנות כיתות גן חדשות ולהעניק את השירות המיטבי לילדי הרובע".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]