מדובר ברובע יד (מזרחית לרובע יג) והמשך של ט"ז שהיו במקור מיועדים למגורים. הם בוטלו בלחץ הירוקים בשנת 1996 והוכרזו כשמורת טבע, אך מתחקיר של אשדוד נט התגלה שההחלטה לביטולם לא הייתה חוקית והם בעצם זמינים לבניה של למעלה מ10,000 יחידות דיור.

היום (ג') דנה ועדת התכנון של אשדוד בתוכנית רשות הטבע והגנים להכריז על גוש חולות החוף – 4000 דונם!!! הצמודות לשכונות הדרומיות באשדוד, כשמורת טבע .

רשות הטבע והגנים מציעה להפוך את כל גוש החולות בהיקף של קרוב ל-4,000 דונם, שצמוד לשכונות הדרומיות של אשדוד, לשמורת ובכך לקבוע עובדה לדורות שמעולם לא יהיה ניתן לבנות באזור זה אי פעם. כעת, לאחר שנדחתה במקומי, תבקש הרשות מהועדה המחוזית לקבל את בקשתה
לטענת רשות הטבע, הרובעים האלו עלולים לפגוע בדיונה עצמה ושימור החולות בסמוך אליה, מאפשר את התפשטותם של צמחים ובעלי חיים שהתאימו עצמם לחול הים התיכוני. 

השאלה הנשאלת על מי אשדוד צריכה לוותר – על זני הצמחים הגדלים במקום ובעלי החיים כמו דרחולי (מין של חילזון), תיקן שדה אפריקאי (סוג של חיפשית), נמלים וכו' הנמצאים בדיונה או - על הצעירים שגדלו בעיר ונאלצים לעבור לגור בערים אחרות מאחר ואין כבר באשדוד רזרבת קרקעות לבנייה?

רשות הטבע התנגדה בתוקף גם להקמת פארק ההייטק שמתוכנן באזור בסמיכות לרכבת בטענה שיפגע באותם זני צמחים וחיים.

עיריית אשדוד  התנגדה לתוכנית של רשות הגנים בטענה שהיא תפגע בפיתוח תעסוקה ומגורים. על פי העירייה, התוכנית תצמצם את עתודות הקרקע בעיר ותמנע את הגדלת היצע יחידות הדיור עבור זוגות צעירים. עם זאת, מתוך הכרה בחשיבות שימור הטבע באזור, בעת תכנון שכונות המגורים ישמרו שטחים בעלי חשיבות סביבתית גבוהה כאתרי טבע עירוני.

הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד קורא לתמוך באישור התוכנית ומציעים לצופף את הבנייה בשכונות קיימות ובכך לאפשר לעיר להמשיך להתפתח .

הצביעו מה דעתכם?

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]