על פי עובדות כתב האישום המתוקן, במועד הרלוונטי לכתב האישום, עבד הנאשם בקיוסק בחוף בשכונה יא' באשדוד. כחלק מהעבודה בקיוסק מושכרים במקום כסאות ומיטות חוף.

על פי עובדות כתב האישום, נערים שהגיעו לחוף הניחו את חפציהם על כיסאות (המיועדים להשכרה) ונכנסו למים. בשלב מסוים הגיע אליהם בעל קיוסק סמוך ובקש מהם לשלם בעבור הכסאות. לאחר ויכוח שהתגלע ביניהם הגיע אדם נוסף וחבט בפניו של אחד הקטינים באמצעות מוט ברזל (לום). הקטין שנפגע פונה לביח׳ קפלן כשהוא סובל מחתך עמוק בראשו.

האירוע התרחש בתאריך 24.06.2015 בחוף י״א בעיר אשדוד.

שוטרים שהגיעו למקום ביצעו סריקות ואיתרו את החשוד במעשה. איתורו של החשוד במעשה התאפשר לאחר גביית עדות מהנערים שסיפרו כי על גופו היה קעקוע ייחודי.

בהמשך נעזרו השוטרים בעדי ראייה בכדי למצוא את מוט הברזל, באמצעותו תקף החשוד, תושב אשדוד בשנות העשרים לחייו, את הנער.

נגד הצעיר הוגש כתב אישום על עבירת תקיפה בנסיבות מחמירות, ובמסגרת הסדר טיעון הודה הנאשם בעבירות שיוחסו לו.

כבוד השופטת טלי חיימוביץ מבית המשפט המחוזי בבאר שבע ציינה כי  אין מדובר באירוע שהחל ביוזמתו של הנאשם. למעשה, הנאשם פעל רק לאחר שראה את אחיו החורג מותקף ע"י חבורת הקטינים, מוכה ומופל על הארץ. עם זאת, מדובר בתגובה מוגזמת החורגת מתחומי סייג ההגנה העצמית.

השופטת חיימוביץ גוזרת על הנאשם: שישה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות, מהן תנוכה תקופת המעצר, שישה חודשי מאסר על תנאי וכן פיצוי של 15,000 ש"ח לקטין שהותקף.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]