בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בקרית גת באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, נטען כי במהלך הטיול שנערך בחודש יוני 2012, המדריך הוביל את משתתפי הטיול לצעוד במדרון תלול מאוד המכוסה אבנים קטנות וחלקות מה שהפך את השביל  לחלק מאוד ומסוכן להליכה. במהלך ההליכה במדרון התלול נ' החליקה ונגרם לה שבר בקרסול רגל שמאל .

רגלה גובסה בבית חולים ברזילי , טופלה בנוגדי קרישה עקב היווצרות פקקת ורידים בשוק. לטענתה עד היום היא סובלת מכאבים קבועים וממגבלות תנועה בקרסול, מנפיחות השוק ומבצקת.

מומחה לכירורגיה בכלי דם שמינה בית המשפט קבע כי יש לקשור המגבלה לתאונה וכי האישה  מצויה בסיכון מוגבר להתפתחות פקקת ורידים חוזרת למשל לאחר טיסה ממושכת או בפרקי זמן של חוסר ניידות כמו אשפוז עתידי. המומחה הוסיף כי בהגיעה לגיל הבלות ייתכן ולא תוכל לקבל טיפולים הורמונליים חלופיים להקלת תסמיני הבלות בגלל סיכון יתר בתכשירים לטיפול בפקקת.

אורתופד מומחה מטעם התובעת קבע לה נכות לצמיתות בשיעור של 10 אחוזים בגין מגבלה של הקרסול ומומחה לכלי דם מטעם התביעה קבע לה נכות לצמיתות בשיעור של 20 אחוזים בגין הצורך בשימוש בגרב אלסטית באופן קבוע ועקב אי ספיקת ורידים.

בא כוחה עו"ד דותן לינדנברג טוען כי חברת הטיולים התרשלה בארגון הטיול ובבחירת המסלול, לא דאגה להתאמת דרגת הקושי של הטיול לגילם ומצבם הגופני של המטיילים, לא הדריכה המטיילים ולא דאגה להזהירה מהסכנה הצפויה,  מה שגרם לנכותה הקשה.

בעקבות התאונה נ'  נעדרה כחצי שנה מהעבודה וכשחזרה לעבודתה כמוכרת בחנות, היא נאלצה לרדת  לחצי משרה עקב אי יכולתה לעמוד משך שעות ממושכות. בנוסף היא מתקשה בניהול משק הבית ונזקקת לעזרה מוגברת.

בא כוחה עו"ד לינדנברג דורש על כן לתת לה פיצוי של כרבע מיליון שקלים  בגין אובדן השתכרות, זכויות סוציאליות ופנסיה, כאב וסבל, נסיעות לטיפולים רפואיים וטיפולים, עזרה סיעודית ועזרת צד ג'.

חברת הטיולים וחברת הביטוח מגדל שמבטחת אותה טענו בין היתר כי יש לדחות התביעה כי לטענתם לא נגרמה לה נכות לצמיתות וכי היא האשמה הבלעדית לתאונה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]