277 בתי הספר הזוכים נבחרו מתוך כ-700 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף. בתי הספר יתוגמלו על ההישגים הבאים: הישגים חברתיים שכוללים מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות, הישגים ערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים שמודדים זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית, וכן קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות.

התיכוניים באשדוד ברשימה:

בתי הספר אשר נכנסו השנה לרשימה בעיר אשדוד הם: מקיף ג',מקיף ד',מקיף ה' , מקיף ו', מקיף ז' מקיף ח', , מקיף ט ,מקיף "עמית" י', אורט ימי , מרכז נוער ע"ש משה קו  וישיבת נווה הרצוג '. 


הערים המובילות:

ירושלים מככבת עם  27 תיכונים ברשימה, חיפה ותל אביב-יפו אחריה עם 14 לכל אחת, באר שבע עם 13, אשדוד עם 10, ראשון לציון ונצרת עם 9 בתי ספר לכל אחת.

לרחובות, פתח תקווה ובת ים יש 7 תיכונים ברשימה.

את בתי הספר בשרון היה קשה יותר למצוא ברשימה: הרצליה עם 5 מוסדות, רעננה עם 3, רמת השרון וכפר סבא עם 2 והוד השרון עם בית ספר אחד.

פרט לאלה נמדדים בתי הספר גם על היחס של צוות ההוראה למצוינות במקצועות הומניים, בנוסף להצטיינות במקצועות מדעיים ומתמטיים, ועל השמירה על טוהר הבחינות ואיכות תהליכי ההערכה בבתי הספר. הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב הלומדים, ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. הקריטריונים להצטיינות נוסחו בהסכמה שבין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת ההסכם "עוז לתמורה". 

הבונוס למורים:

עובדי ההוראה בכל בתי הספר ברשימה יזכו כאמור במשכורת הקרובה לתגמול כספי חד-פעמי שנע בין 3,000 ל-8,000 שקלים למורה, בהתאם להישגי בתי הספר: עשרה אחוזים מבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר יזכו לתגמול של 8,219 שקלים. עשרת האחוזים הבאים יזכו לתגמול של 6,164 שקל. עשרת האחוזים הבאים יזכו לתגמול של 4,109 שקלים ואלה אחריהם יזכו ל-3,082 שקלים. סך התקצוב לכל בתי הספר נאמד ב-50 מיליון שקלים.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את בתי הספר הערכיים:

"עתיד מדינת ישראל תלוי באיכות המחנכים שבה. זהו הרגע שלכם, שבו אנחנו עוצרים לרגע לומר תודה. תודה לכל המחנכות והמחנכים שמשקיעים מדי יום ומדי שעה כדי להכשיר, לחנך ולהקנות ערכים לדורות של נערים ונערות".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]