אתר אשדוד נט דיווח בתקופה האחרונה על מספר פרויקטים להקמת מגדלי מגורים מעל ל-21 קומות באשדוד, בהם יהיו מאות יחידות דיור. עו"ד ושמאי המקרקעין, חיים מסילתי, מציב את אשדוד במקום החמישי בארץ במספר יחידות הדיור שנבנות במגדלי מגורים נכון לשנת 2016. מדובר בזינוק לעומת שנת 2010, אז היו בבניה כ-100 דירות במגדלי מגורים.

ראש העיר הקודם צבי צילקר, תמך בבניית גורדי שחקים באשדוד, אך ב8 השנים האחרונות נתקעו התחלות הבנייה באשדוד בכלל ובעיקר לגובה.

בשנה האחרונה החל תהליך של שינוי מדיניות, בעיקר לאחר שמהנדס היר הוחלף ופרנסי העיר החלו להפנים שיש לבנות באשדוד ככל האפשר בנייה לגובה כשהשמיים הם לא הגבול אלא החלופה לקרקע.

באשדוד למדו מה קורה בערים הגדולות בישראל ובעיקר בעולם שם העידוד הוא לבנות גורדי שחקים ככל האפשר, תוך עידד הפחתת כלי הרכב בערים ושימוש בתחבורה ציבורית, מה שיוצר פתח לבנות באופן מואץ גם על חשבון מקומות חנייה. 

לדברי שמאי המקרקעין עו"ד חיים מסילתי - "בניית דירות בבניינים הגבוהים מ-21 קומות היא כורח המציאות בישראל. כאשר היצע הקרקעות באזורי הביקוש הולך וקטן, הפתרון כמו בכל הערים הגדולות בעולם הוא לבנות לגובה".

"אם רק לפני עשור או שניים ראינו בנייה לגובה רק בערים המבוקשות במרכז הארץ", הוא ממשיך, "אנחנו רואים את השינוי במפת הביקושים ובנייה אדירה לגובה גם בערים מרוחקות יותר, כגון נתניה ואשדוד, שזוכות לביקוש  מצד עולים חדשים מצרפת - מה שמצריך פתרונות מגורים מיידיים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]