טל אדורטי, השמאי הממשלתי הראשי, מפרסם את סקירת עליית מחירי הדירות בארץ ברבעון השני של השנה, כאשר הממוצע הארצי של עליית המחירים עומד על 2.5% בממוצע ב16 ערים שנבדקו. על פי נתוני השמאי, באשדוד עלו מחירי הדירות ב-5% בממוצע לעומת הרבעון הראשון של השנה, כאשר בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, מדובר בעליה של 7% אחוזים. מחיר ממוצע של דירת 4 חדרים (יד שניה וחדשה) באשדוד, עומד כעת על כ-1.464 מיליון ש"ח.

על פי השמאי הממשלתי, מחירי הדירות המשיכו לעלות ברבעון הנסקר בטווח שיעורים הדומה לאלו שנצפו בשנה החולפת. "השפעות תכנית מחיר למשתכן טרם באו לידי ביטוי ברבעון הנסקר בערים שנצפו. בין היתר משום העובדה שכמות קטנה יחסית של דירות הגיעה עד כה אל הצרכן הסופי וכן בשל מיעוט פרויקטים מסוג זה בערים הנסקרות", מציין השמאי. 

בחודש יוני  2016 היקף המשכנתאות שנטל הציבור עמד על כ-  5.6 מיליארד שקל, גבוה במעט מהממוצע בשנה האחרונה וזאת למרות עליה בשיעורי הריבית למשכנתאות.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]