בשנת 1992 רכשה עולה חדשה מרוסיה דירה ברחוב האדמו"ר מבעלז באשדוד. בחודש יולי 2002 אירעו שני פיצוצים בצנרת המים של דירת עמיגור הנמצאת מעל לדירתה, ובחודש יולי 2006 ארע פיצוץ נוסף בצנרת. כתוצאה מפיצוץ הצינור והצפת דירת עמיגור בעקבותיו, חדרו כמויות גדולות של מים לדירת התובעת ולאחר תיקון התקלה נחלשה הנזילה אך המים המשיכו לטפטף לתוך קירות הדירה דרך התקרה. 

בעקבות אירועים אלה החלו להופיע בדירת התובעת מפגעי רטיבות על הקירות והתקרה שהפכו עם הזמן לסימני עובש ופטריות. התובעת התלוננה על הנזקים בפני דיירי הדירה המושכרת ואלו דיווחו לנציגי עמיגור.

בשנת 2009, לאחר שהתייאשה ממצב דירתה, היא מכרה אותה במחיר נמוך משמעותית ממחירה בשוק, זאת בעקבות מצבה הקשה של הדירה. הדירה נמכרה תמורת 290 אלף ש"ח. מי שקנתה את הדירה שיפצה אותה ולאחר 10 חודשים מכרה אותה ב-600 אלף ש"ח. 

התובעת הגישה תביעה נגד עמיגור זמן קצר לאחר מכירת דירתה בהפסד, וביקשה לפצותה על ההפסדים שנגרמו לה בעקבות מצב הדירה וכן על עוגמת נפש. במוקד תביעתה של התובעת עומדת הטענה כי הנתבעת לא תיקנה את הליקויים בדירת הצדדים השלישיים, כנדרש מתפקידה כמשכנת הנכס. בנסיבות אלו, לטענת התובעת, התאפשרה חדירת המים מהשבר שלא תוקן ברצפת הדירה המושכרת אל דירתה ולכן על הנתבעת לפצותה בגין הנזקים שנגרמו לה בעקבות הנזילות החוזרות. 

בכתב ההגנה שהגישה עמיגור היא ביקשה להוסיף את הדיירים בדירתה כצדדים שלישיים בתביעה, זאת מאחר וטענה כי הם מנעו מעובדי החברה לתקן את נזילות המים במשך השנים.  לפי גרסת עמיגור, עובדיה פעלו לתיקון כל ליקוי עליו דווח לרבות נזקי הצנרת נשוא התביעה, באופן מידי או בתוך זמן סביר מרגע הקריאה.

בנוסף טענה עמיגור כי התובעת מכרה את דירתה במחיר נמוך משווי השוק על רקע חובות כספיים אליהם נקלעה, מבלי שערכה בירור מקדים בנוגע למחירי השוק ומאחר שלא היתה בקיאה בשוק הנדל"ן. עוד מטעימה הנתבעת כי התובעת מכרה את הדירה במחיר אותו דרשה בהפחתה זניחה של 10,000 ₪, ורק בדיעבד, לאחר היוודע דבר המכירה למכריה, הוברר לה כי מכרה את דירתה במחיר הנמוך משוויה הריאלי. 

שופט בית משפט השלום באשדוד, כבוד השופט אריאל ברגנר, מקבל חלקית את תביעת בעלת הדירה שניזוקה. בפסק דינו מחלק השופט את האחריות לנזקי בעלת הדירה, כך שעמיגור תישא 80% מנזקיה ואילו דיירי דירת עמיגור יישאו ב-20% נוספים. סכום הפיצוי שקובע השופט ברגנר עבור הנזקים שנגרמו לדירה וירידת הערך עומד על 96,000 ש"ח. בנוסף קובע השופט כי התובעת ובני משפחתה יפוצו בגין עוגמת הנפש שנגרמה להם, בסך הכל בגין עוגמת הנפש הם יקבלו 150,000 ש"ח. 

סה"כ נקבע פיצוי של 246,000 ש"ח לבעלת הדירה שניזוקה, כאשר הדיירים בדירת עמיגור יישאו ב-20% מפיצוי זה (כ-49,200 ש"ח). בנוסף קובע השופט ברגנר כי עמיגור תישא בהוצאות משפט בסף 60,000 ש"ח.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]