הפגנת החרדים נגד הגיוס לצה"ל שהתקיימה באשדוד לפני כשנתיים וחצי גררה התפרעות, חסימת כבישים, תקיפת שוטרים ועוד.

השופטת טל לחיאני־שוהם מבית משפט השלום באשקלון פסקה כי על 11 הנאשמים יוטל קנס של 1,500 שקל כל אחד, עם אזהרה שלא לחזור על העברות בשנה הקרובה.

בפברואר 2014 התאספו חרדים רבים בכניסה הדרומית לאשדוד, בצומת הרחובות משה סנה ומנחם בגין על רקע גיוס בני הישיבות לצה"ל.

"משהבחינו בשוטרים ירדו המפגינים בפתאומיות מהמדרכות אל הכביש והתיישבו עליו כשהם חוסמים בגופם את התנועה", נטען. למקום הגיע מפקד התחנה, סנ"צ נועם שקל, וכרז במגאפון שמדובר בהתקהלות לא חוקית וכי עליהם להתפזר, אחרת המשטרה תאלץ להשתמש בכוח.

 המתקהלים לא צייתו להוראה והשוטרים החלו לעכב אותם לתחנה, כאשר ההתנגדות מצדם נמשכה שעה ארוכה. במקרה אחד שוטר אחז בזרועו של מפגין שסירב לקום מהכביש, וכשניגש לניידת המשטרה התקהלה קבוצה שניסתה לסכל את כניסת החרדי לניידת, "תוך שהם תוקפים את השוטר בבעיטות ואגרופים בגופו ובועטים בניידת".

המפגינים קראו לעבר שוטר בן הקהילה האתיופית קריאות גנאי כמו "נאצי, סודני, תחזור לאפריקה". כששוטר ניסה לפנות חרדי אחר הוא קרא לעברו "גוי, נאצי" ולעברו של השוטר הושלכו תפוזים שפגעו בו.

חרדי אחר העמיד את מכוניתו במרכז הצומת במטרה לחסום את התנועה ולמנוע פינוי מפגינים. בזמן שאחד המפגינים סירב להתפנות האנשים שהיו לידו השליכו לעבר השוטרים שקיות זבל ואבנים.

הנאשמים הואשמו בהתקהלות אסורה, התפרעות, המשך התפרעות לאחר הוראת התפזרות והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו. חלקם הואשמו בהעלבת עובד ציבור ובתקיפת שוטרים בנסיבות מחמירות.

בית המשפט קיבל הסדר טיעון בין הצדדים, לאור העובדה שעבר זמן רב מאז ההפגנה ושלא היו הרשעות קודמות לנאשמים, וכך הוסכם שהנושא ייחתם ללא הרשעה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]