במשך שנים צרכה תושבת אשדוד חשמל בדירותיה, אך שילמה הרבה פחות. מפסק מיוחד הותקן באופן פיראטי ולא חוקי, גרם לניתוק מונה החשמל מפעם לפעם. 

בתחילת חודש יוני בוצעה ביקורת של חברת חשמל בדירתה של התושבת, ואז גילתה חברת החשמל את המתקן שהותקן, שמטרתו להוריד את דיווחי החשמל למונה הביתי על ידי ביצוע מעקף. 

חשיפת הפרשה התחילה בכלל מביקורת שערכה חברת החשמל בדירה ברחוב תל חי, שם גילתה את המתקן בלוח ביתי. בדיקה שערכה לחשבונות, התברר כי עד שנת 2010 היה רשום חוזה החשמל על שם התושבת, ועוד התברר כי קיים חוזה נוסף על שמה של התושבת ברחוב הראשונים. בביקורת שערכה חברת החשמל בדירה ברחוב הראשונים, היא גילתה מתקן מעקף זהה למתקן מרחוב תל חי.

לאחר גילוי המתקן, התושבת נדרשה לשלם מידית כ-5000 ש"ח לצורך הסרת המתקן והשבת המונה לתקינות. לטענת התושבת, עת רכשה את הדירה הציע לה חשמלאי להתקין מפסק מיוחד, אשר יהא בו כדי להוזיל את עלויות החשמל, ועל-כן, ומתוך רצון לחסוך בעלויות, נתנה את הסכמתה לכך. בהתאם, ומאז ועד ליום 5/6/2016 עשתה שימוש במפסק מדי פעם.

חברת החשמל ערכה תחשיב בגין צריכת החשמל שלא נרשמה במונה, על-פי אמות המידה המנחות אותה ובהתאם לנתונים שהיו בידיה במועד זה, וכי על-פי התחשיב חובה של התושבת עומד על סך של כ- 73,660 ₪. בחברת החשמל זימנו את התושבת על מנת להסדיר את חובה, וציינו כי במידה ולא תסדיר חובה, ינותק זרם החשמל לביתה. 

התושבת עתרה לבית המשפט כדי שזה ייקבע כי החוב שנטען על ידי חברת החשמל, אינו החוב שלה. לדבריה, החוב שלה, על פי חישוביה, עומד על 7500 ש"ח בלבד. עוד ביקשה התושבת כי בית המשפט יוציא צו זמני על מנת למנוע את ניתוק החשמל מדירתה. 

השופט יהודה ליבליין מבית משפט השלום באשדוד, הוציא צו זמני המונע את ניתוק החשמל מביתה של התושבת, אך לא לפני שקבע כי עליה להפקיד ערבות בקופת בית המשפט על סך 20,000 ש"ח לטובת חברת החשמל, למקרה שבתביעה העיקרית ייקבע כי אכן חישובי חברת החשמל נכונים. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]