בתיכנון: מגדל מגורים בן 21 קומות עם 220 יח"ד דיור ייבנה במתחם מרכז הקליטה "בית קנדה" באשדוד. מדובר במגדל שייבנה בצידו המזרחי של המבנה בן 4 הקומות שקיים במקום כיום. בנוסף, מעל המבנה הקיים ייבנו עוד 8 קומות מגורים חלקיות. כל יחידות הדיור מיועדות להשכרה לעולים חדשים ונזקקים זכאים מעל לגיל 55.

סה"כ על פי התוכנית שהוגשה בועדת המשנה לבניין ערים, יהיו במתחם כ-310 יח"ד. בועדה המקומית רואים התוכנית בחיוב, ומציינים כי מגדל המגורים משתלב עם מגדל מגורים אחר שאושר ברחוב הראשונים פינת שבי ציון. הועדה המחוזית היא אשר אמורה לאשר בסופו של דבר את התוכנית, אך המלצת הועדה המקומית לרוב מתקבלת בהליכי אישור התוכנית. " ככלל אנו רואים בחיוב את הפרויקט ואת משמעותו לסביבתו" כותבים בועדה המקומית בפרוטוקול הדיון וממליצים לועדה המחוזית להפקיד את התוכנית ולהתחיל בתהליך אישורה.

"בית קנדה" הוא מרכז הקליטה הראשון שנבנה באשדוד, הינו בעל משמעות ערכית אדריכלית והיסטורית לעיר. המבנה תוכנן בשנות ה-60 ע"י משה לופנפלד, יצר מבנה מלבני עם שתי חצרות פנימיות גדולות פתוחות לשמים. מסביבן התארגנו בקומת הקרקע החללים הציבוריים ובשלוש הקומות מעל דירות המגורים הזעירות (כ-15 מ"ר בממוצע). בשנת 2007 ביצעה חברת עמיגור שיפוץ נרחב במרכז הקליטה בעלות כוללת של כ-4.5 מיליון דולר, כחלק משיפוץ כל מרכזי הקליטה בארץ. 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]