בשבוע שעבר פורסם מחקר של בנק ישראל שהשווה את ציבור רוכשי הדירות לציבור שוכרי הדירות. המחקר חזר והדגיש ממצא ידוע, שלפיו מחירי הדירות עלו בשיעור הרבה יותר גדול מאשר מחירי השכירות. פרט זה משמעותי מאוד עבור השוכרים ומשקיעי הנדל"ן, שכן משמעותו המיידית היא כי עדיף כיום לשכור דירה מאשר לרכוש דירה, וכי התשואות בגין השכרת דירות פוחתות והולכות. אם לפרט זה מוסיפים את העובדה שהממשלה פועלת באופן נמרץ נגד משקיעים ומקצצת במידה רבה בתשואות שלהם, אין פלא שחלה ירידה חדה בשיעור המשקיעים בתקופה האחרונה, ואלה שנותרו — חייבים להתנהל בצורה מושכלת הרבה יותר מאשר בעבר.

שווה להשקיע באשדוד - מי שנפגע אלו הזוגות הצעירים וחסרי הדיור.

בראש רשימת האזורים הכדאיים להשקעה על פי מדד yad2–TheMarker ליוני 2016 נמצא מרכז אשדוד. המחירים המבוקשים על דירות 2 חדרים באזור זה זינקו ב–14.5% ב–12 החודשים החולפים והגיעו ל–781 אלף שקל בממוצע. יחד עם תשואה שוטפת של 4.5% מהשכרה, התשואה הכוללת למי שרכש דירה במרכז אשדוד מגיעה לממוצע של 19%.

ומה קורה בעיר השכנה אשקלון? אליה עוברים רבים מתושבי אשדוד שמתקשים להתמודד עם מחירי הדיור באשדוד.

השכונות הוותיקות בעיר אשקלון מככבות כבר כמה שנים בצמרת התשואות של מדד yad2–TheMarker. האזור הצפון־מזרחי של אשקלון, הכולל בין השאר את שכונת רמת אשכול, רשם עלייה של 12.9% במחיר המבוקש עבור דירות 2 חדרים מיוני 2015 ועד יוני 2016, ל–617 אלף שקל בממוצע. יחד עם תשואה שוטפת של 5.2%, חצה האזור את הרף של 18% בתשואה שנתית. השכונות הישנות באזור דרום אשקלון — בסביבת שכונת בן גוריון, למשל — נשאו תשואה שנתית שוטפת של 5.4%, ומחירי דירות 2 חדרים עלו שם בשיעור ממוצע של 12% ל–510 אלף שקל. בסך הכל, הגיעו לתשואה נאה של 17.4% בשנה החולפת, ולמקום השמיני ברשימה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]