הנער שעומד לחגוג בקרוב את יום הולדתו ה-18, נעצר לפני כשנה במסגרת פרשיית "סמים ברשת", במסגרתה שוטר סמוי ממרחב לכיש הפיל 40 סוחרי סמים מאשדוד, אשקלון ומרכז הארץ שסחרו בסמים ברשת.

על פי כתב האישום המקורי, הקטין הואשם בביצוע שלוש עסקאות סמים במהלך החודשים מאי ויוני שנה שעברה. בעסקה הראשונה מכר לשוטר הסמוי  6 אצבעות חשיש במחיר של 600 ₪, בעסקה שנייה מכר לו  3 אצבעות חשיש במחיר של 600 ₪ ובעסקה השלישית מכר לסוכן 5 וחצי אצבעות חשיש במחיר של 500 ₪. הקטין ללא עבר פלילי עד אז, הואשם בשלוש עבירות של סחר בסם מסוכן ועבירה של ניסיון לקשירת קשר לביצוע סחר בסם מסוכן.

לאחר תקופת גמילה במוסד מלכישוע, הוא השתלב בפנימיית נירים ואף ניגש לכל בחינות הבגרות. הפרקליטות טענה בבית המשפט כי העונש המירבי לעבירות שביצע הוא 20 שנות מאסר אך הסכימה להסתפק במאסר על תנאי לאור התסקיר החיובי של שירות המבחן ועמדה על דרישתה כי הנער יורשע בפלילים.

הנער ביקש מבית המשפט לקבל הזדמנות נוספת. בא כוחו עו"ד יגאל שלפשטיין ביקש מבית המשפט לאמץ את תסקיר המבחן במלואו וטען כי הנער עבר שינוי בשנה האחרונה, הבין את חומרת מעשיו,  מעוניין להתגייס לשירות קרבי ואף שואף ללמוד באוניברסיטה. לכן טען שראוי שלא יורשע כדי שיוכל לחזור לחיים נורמטיביים.

כבוד השופטת טל לחיאני שהם, ציינה בהחלטתה את חומרת מעשיו כאשר בשלוש הזדמנויות שונות הפיץ כמויות משמעותיות  של סמים בחברה, תמורת סכומי כסף לא מבוטלים. לדבריה מדובר בנער שהיה מעורב היטב בעולם הפשע והדברים באו לידי ביטוי בצורת דיבורו אל הסוכן ובמידת הקשרים שהיו לו עם אחרים שביצעו יחד איתו את עסקאות הסמים. זאת לצד המדיניות הברורה לפיה  יש להחמיר בענישה.

יחד עם זאת השופטת קיבלה לבסוף את עמדת עו"ד יגאל שלפשטיין שלא להרשיע את הנער ופסקה כי מדובר במקרה חריג, בנער המגיע מרקע משפחתי נורמטיבי שמשפחתו תסייע לו   להשיג את מטרותיו. השופטת קבעה  כי מדובר בנער שמיום מעצרו קיבל החלטה אמיתית לערוך שינוי ולכן יש להעדיף את שיקומו של הנאשם. השופטת ופסקה כי הנער יועמד כעצת פרקליטו בפיקוח שירות מבחן למשך שנה ובנוסף  ישלם קנס בסך 500 ₪, יבצע  80 שעות שירות למען הציבור ויחתום על התחייבות בסך 1000 ₪ להימנע משך שנה מביצוע עבירות סמים .

לכתבות באשדוד נט העוסקות בתפיסת סוחרי סמים, ביניהם הפרשיה הנ"ל - כנסו: http://bit.ly/2a2RMpo 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]