בתביעה שהוגשה על ידי משרד "שחף ושות'-המומחים לגירושין" לבית המשפט לענייני משפחה לאחרונה, נקבע כי בהתאם לחוק לתיקון דיני משפחה (מזונות), סב חויב בתשלום מזונות עבור נכדותיו. אבי הילדות שילם מספר חודשים בודדים דמי מזונות חלקיים ולאחריהם חדל מלשלם כלל. האב הוא  אדם בריא, שמקצועו צלם אירועים אך הוא אינו עובד, ומתגורר בבית אביו.
 

לאחר שגילו כי לאב אין חשבון בנק פעיל או נכסים ברי עיקול ציווה רשם ההוצאה לפועל על מאסר. האב ישב מספר פעמים במאסר בעקבות החוב, אך כל זאת לא הועיל לתשלום מזונות הקטינות שעה שהאם קורסת תחת הנטל הכלכלי ללא כל עזרה. בנוסף, האב הצהיר באוזניי אם הקטינות כי "אני לא אשלם לך שקל מזונות, לא יעזור לך גם אם אני אשב שנתיים במאסר".
 

הסב, פנסיונר, אשר הכנסתו החודשית נאמדת בכ-15,000 ש"ח בחודש, טען כי לאחר קיזוז הוצאותיו החודשיות לא נותרת בידו הכנסה פנויה כדי למלא צרכי הקטינות. כמו כן, הסב טען כי בנו מסוגל להשתלב בשוק העבודה ואף לשלם את דמי המזונות ואף הפציר בבנו לקום ולצאת לעבוד אך זה סרב לעשות זאת מטעמי נוחות. באחד מדיוני ההוכחות כינה הסב את בנו "פרזיט".
 

בנוסף להכנסתו הקבועה מקצבאות שונות, מתפרנס הסב מעבודות נוספות בביתו. האם והקטינות התגוררו במשך שנים בדירת הסב והיו עדות למקרים שונים בהם הסב עבד בביתו' uתוגמל באמצעות מתנות וכספים שנתרמו ע"י אנשים aubho . הסב הכחיש כי ביצע עבודות בביתו וקיבל תמורה כלשהי.
 

באשר ליכולותיו הכלכליות של הסב, נקבע כי לסב הוצאות מזון מופרזות וכי מעבר לסיפוק צרכיו הבסיסיים והרוחניים (שלטענתו תורם תרומות) הסב מעדיף לבזבז כספו על משחקי מזל, או כעדותו "חי מלוטו ללוטו".
 

מחברת עורכי הדין שחף ושות' – המומחים לגירושין הפועלים באשדוד נמסר בתגובה –"בהחלטה מנומקת ומפורטת נקבע כי הסב יחויב במזונות נכדותיו בהתאם לפסק הדין למזונות. החלטה זו מקיימת את תכליתו ומטרתו של החוק לתיקון דיני משפחה (מזונות) הבא להבטיח תשלום דמי מזונות קטינים כאשר האב אינו משלם מזונות ילדיו. מדובר במשפחה חריגה בה הסב מעדיף להוציא אלפי שקלים על מותרות, מסעדות וכן מימון יתר בנותיו כמו גם אחזקת בעלי החיים שברשותן, במקום  לעזור לנכדותיו שהגיעו כמעט לחרפת רעב". 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]