לאחר שהעורך/בעלים  של אשדוד נט, אייל בן שמחון, ערך תחקיר מעמיק שלאחריו הודיע כי ניתן לבנות  רובע חדש בעיר אשדוד, הרבה הרימו גבות וחשבו שמדובר בבשורה לא הגיונית... אך מי שהחליט לאמת מיד את הסיפור היה מנכ"ל  עיריית אשדוד אילן בן עדי .

לאחר שוידא שאכן אין מחסום לאשר את רובע יד באשדוד,  לקח בן עדי את הנושא כפרויקט אישי שלו, בנה צוותי עבודה, נפגש שוב ושוב עם נציגי משרד השיכון שהכניסו את הרובע להליך מהיר של אישורים במסגרת חוק הווד"לים -( ועדות לדיור לאומי, שנועד להאיץ הליכי תכנון לבנייה, תוך יצירת נתיב מהיר לטיפול בתוכניות ציבוריות. הדבר ייעשה על ידי הקמת ועדות מיוחדות שלהן יהיו סמכויות מרחיקות לכת, בין היתר להפר תוכניות מתאר מקומיות, מחוזיות וארציות).

בן עדי ידוע כבולדוזר ו/או  כרוטווילר שמחליט לתפוס נושא ברצינות, הוא לא עוזב אותו. הוא מאמין

שתוך מספר חודשים כבר יהיה ניתן לשווק את הקרקעות ברובע החדש שאמור להציל את מצב הדיור בעיר אשדוד.

הרובע החדש מהווה בשורה ענקית לזוגות הצעירים שנמצאים על יסוף יאוש מהעיר בה גדלו.

מינהל ההנדסה בעיריית אשדוד כבר מתכונן להערכות אל רובע בן 8000 יחידות דיור  שיצטרף לאשדוד בקצה המזרחי שלה (מזרחית ל י"ג ודרומית לבית החולים/) מיקום מאוד נוח שלא יעמיס על התנועה והכבישים לעיר, להפך הוא יאפשר בניית כביש משמעותי ליציאה/כניסה  נוספת מהעיר ולעיר אשדוד.

רקע על הרובע יד שהתגלה כזמין לבנייה:

רובע יד הוא חלק מפארק החולות המשתרע על שטח של כ־14 אלף דונם בין חוף הים במערב ועד מאות מטרים.

בשנת 1996 הוחלט לבטל את בניית הרובע בעקבות לחץ של הירוקים שחששו שהוא יפגע בדיונה. ההחלטה עברה ונראה שנסתם הגולל על הרובע לתמיד והוא ישאר כשמורת טבע.

20 שנה אחרי - תחקיר של אייל בן שמחון מגלה שההחלטה בשהת 1996 לבטלו ...אינה בתוקף, אין חתימה של השר על התוכניות וכי תוכנית המתאר שלו גוברת על כל תוכנית והחלטה אחרת שהתקבלה מאוחר יותר.. ומכאן שהרובע זמין לבנייה כמו לחמניות טריות.

כאמור אילן בן עדי זיהה מידית את הפוטנציאל ושועט עם הנושא קדימה כדי להסיר כל חסם אפשרי בדרך לפתרון משמעותי לצעירי אשדוד

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]