הסיפור שהיה:

המקרה שאירע לפני למעלה משנה, בשתי הזדמנויות שונות היא החליטה לנצל את מעמדה המקצועי ופברקה ציוני מגן לבנה הלומד באותו בית הספר, רגע לפני בחינות הבגרות,כאשר אותה מורה שימשה גם כסגנית מנהל בבית ספר ומתוקף תפקידה הייתה אחראית על תוכניות הלימודים, רכזי המקצועות השונים ובחינות הבגרות בבית הספר וגם כמורה להיסטוריה.

-

במקרה הראשון היא העלתה לבנה  ציון  בבחינת המגן במתמטיקה, על אף העובדה שהמורה שלו, שהיא הגורם המוסמך לרשום ציוני מגן, נתנה לו ציון 80 היא החליטה להעלות את הציון ל-96.

-

במקרה השני והמוגזם אף יותר, היא ביקשה ממורה להיסטוריה המלמד בבית הספר וכפוף לה מקצועית לתת את ציון המגן של בנה, למרות שהוא כלל לא לימד אותו במהלך השנה. הציון שהמורה נתן לבנה היה 100.

-

בעקבות הגילוי בית הדין למשמעת של עובדי המדינה פסק  כי היא תודח מתפקידה כסגנית מנהל, ולא תוכל לשמש בתפקידי ניהול במשך שלוש שנים.

תמונת אילוסטרציהלהגנתה טענו פרקליטיה של סגנית המנהל:

פרקליטה טענו כי מעשיה של המורה, אם לשלושה ילדים, נעשו כי ביקשה להוריד מתח ממצבו הנפשי של בנה בתקופה שבה איבדה את שני הוריה.

-

עוד נטען כי ההערכה שניתנה לבנה בהיסטוריה נעשתה באופן ענייני.

-

מדובר במישהי שנמצאת במערכת החינוך כ-20 שנה מתוך מסירות ואכפתיות, מורה שזכתה לשבחים מהנהלת בית הספר, המורים והתלמידים, והייתה מועמדת ראשית להחליף את מנהל בית הספר הפורש.

-

ביקורת קשה של בית הדין למשמעת :

-

בגזר הדין של בית הדין למשמעת של עובדי המדינה נכתב - "מעשיה של סגנית המנהל מבישים, פוגעים בטוהר המידות, ויש בהם הפרה בוטה של האמון שניתן בה על ידי מערכת החינוך, ציבור ההורים והתלמידים בית הספר.

-

המעשים שנעשו היו יזומים ומתוכננים, ועירבו מורים אחרים בבית הספר. קיצור התהליכים שביקשה לעשות לטובת בנה בדרך אל תעודת הבגרות הוא חמור ומערער ערכים בסיסיים שעליהם נשענת מערכת החינוך".

-

ההחלטה:

-

בהסדר הטיעון בין הצדדים הוחלט כי סגנית המנהל תועבר מתפקידה לתפקיד של מורה מן השורה. ההעברה תבוצע בתחילת שנת הלימודים הבאה ולא תהיה מוגבלת בזמן.

-

עוד הוחלט כי במשך שלוש השנים הקרובות לא תוכל המורה לשמש בכל תפקיד ניהולי במערכת ויהיה עליה לשלם קנס בגובה משכורת אחת.

-

נוסף לכל אלה ננזפה סגנית המנהל באופן חמור על ידי נציבות שירות המדינה  והיא  לא תוכל לשאת בתפקיד ניהולי בשנים הקרובות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]