בית משפט השלום באשדוד דן לאחרונה בתביעה שהגיש פנסיונר תושב אשדוד, שתבע את שכנתו לאחר שהפיצה נגדו שקרים בשכונת המגורים בהם גרים השניים. 

בכתב התביעה מתאר השכן מסכת ארוכת שנים של הטרדות והתנכלויות מצידה של שכנתו תוך ביזויו והשפלתו ברבים. לטענת התובע, עושה שכנתו כל שלאל ידה על מנת לפגוע בכבודו, באורח חייו ובהחזקתו השלווה בדירתו.  

במסגרת כתב התביעה מתאר התובע מספר אירועים ספציפיים, בהם לטענתו, הוציאה הנתבעת דיבתו ברבים: באירוע הראשון הציבה הנתבעת שלט בתיבת הדואר של התובע שבה הכיתוב "קורבן הטרור היהודי". באירוע שני, הגישה הנתבעת מכתב תלונה לסגן ניצב במשטרת אשדוד בגין הנחת צנצנות חמוצים על ידי התובע על אדן חלונו ואף כינתה את החמוצים והלימונים בביטויים לא הולמים. באירוע אחר, הציבה הנתבעת שלט המכנה את התובע "חומייני המחופש ליהודי דתי". באירוע נוסף, כינתה הנתבעת את התובע "רודף נשים ושמלות".

עוד טען השכן בתביעתו פרסמה שלט למכירת דירתו של התובע על מנת להביאו למכירת דירתו. בנוסף טען התובע כי הנתבעת התקינה פנס סמוך לחדרו של התובע, שהפריע לו לישון בלילה והוסר רק לאחר הפצרותיו של התובע. התובע מוסיף וטוען כי במקרה אחד, עת המתין בתחנת האוטובוס, הגיחה התובעת עם רכבה וניסתה לדרוס אותו. בעקבות אירוע זה הגיש התובע תלונה למשטרה.

התובע מציין כי הנתבעת הגישה כנגדו תלונות שווא רבות במשטרת ישראל ובעיריית אשדוד, ואף טענה בפני המפקחת על המקרקעין, בהליך שהתקיים שם, כי התובע סתם את צינור הביוב המשותף, אף שהתובע לא שהה בביתו עת שארעה הסתימה.

בתביעתו ממשיך ומתאר התובע מסכת ארוכה של ניסיונות פגיעה בו ובשמו הטוב על ידי הנתבעת. בכתב ההגנה מכחישה השכנה את טענות התובע נגדה, ואף מציינת כי היא זו שנפלה קורבן למעשיו של השכן, אך היא לא הופיעה לדיון בבית המשפט על מנת למסור עדותה בפני השופטת.

בפסק הדין של השופטת אורנה סנדלר - איתן,  היא מציינת: "עדותו של התובע הייתה מהימנה ונוגעת ללב. אף שהדברים אותם תאר התובע בעדותו לא היו קלים, ניכר היה בתובע שאינו חפץ להרע לנתבעת, וכל רצונו הוא להפסיק את מסכת ההטרדות הבלתי פוסקות מצדה כלפיו".

השכנה מחויבת לשלם לשכן שלה 20 אלף ש"ח פיצוי בגין לשון הרע ועוד 5000 ש"ח עבור הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.

"פסק דיני זה חותם מסכת ארוכה של יחסי שכנים מעורערים בין הצדדים. טוב יעשו הצדדים לו ירפו מסכסוך זה מכאן ואילך. טוב תעשה הנתבעת לו תניח לתובע לחיות את חייו", חותמת השופטת את פסק הדין. 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]