תושב אשדוד, נכה צה"ל, הגיש תביעה כנגד עיריית אשדוד בבית המשפט לעניניינים מנהליים באמצעות בא כוחו עו"ד שמואל מישוק ועו"ד שימי גולן.

התביעה - כנגד החלטת העירייה שלא לתת לו פטור בשיעור 2/3 מארנונה בהתאם לחוק הרשויות המקומיות (פטור חיילים, נפגעי מלחמה מארנונה) למי שלא חוייב בתשלום מקדמות מס לאותה השנה.

הנכס בו מחזיק תושב אשדוד הנו מסחרי וכך חוייב בתשלום ארנונה.

בשנת 2013 הוא פנה לעירייה לבקשת הנחה בתשלום הארנונה וסורב - "מאחר והדוח משלטונות המס באותה השנה מראה על חבות מס של 9500 ₪". ולכן נכה צה"ל שמחוייב במס לא זכאי להנחה!

התושב טען כי תשלום המס נובע מהכנסתו מפנסיה של משרד הביטחון ולא בגין העסק שהוא מפעיל.

בית המשפט דחה את פרשנות הערייה לחוק הנכים  וקבע כי ההכנסה של הנכה צריכה להיות מחושבת לפי העסק שלו הישיר שבגינו הוא משלם ארנונה ולא לפי כלל הכנסותיו ומשכך... ביום הזיכרון לחללי צה"ל - קיבל בית המשפט את העתירה של נכה צה"ל ובפסק דין תקדימי, חייב את עיריית אשדוד להעניק לנכה את ההנחה המלאה וכן חייב את הערייה בהוצאות בית משפט בסך 10,000 ₪.

החלטה תקדימית זו מהווה בשורה חשובה לכלל נכי צה"ל ברחבי הארץ שיוכלו מעתה להסתמך עליה באופן אוטומטי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]