אלון חסן, היו"ר לשעבר של ועד העובדים בנמל, הגיע הבוקר (א') להקראת כתב האישום נגדו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. חסן, יחד עם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, מואשמים בין השאר בלקיחת שוחד, בקשת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז דרום - חסן ונאשמים אחרים בפרשה הפיקו טובות הנאה אסורות בהיקף של מיליוני שקלים מפעילות תפעולית בתחומי נמל אשדוד בין השנים 2013-2010. זאת בין היתר על ידי ניצול מעמדו של חסן להשגת התקשרויות כספיות פסולות לחברת "דנה לוגיסטיקה". באותה תקופה אפשרו סגיס וחסן לחברה לפעול בתוך נמל אשדוד לקידום תועלתם הכספית והאישית של חסן ומקורביו, תוך הסוואת הקשר בין חסן לחברה.

חסן וסגיס פעלו על פי האישום בניגוד עניינים חריף ביחס לתפקידם הציבורי ובמרמה כדי ש"דנה" תקבל חוזים ועבודות מלקוחות מובילים בנמל.

כל הנאשמים ניצלו את תלותם הכלכלית של לקוחות בנמל ובוועד העובדים, והציגו בכזב את חברת "דנה" כגורם ששכירת שירותיו הכרחית לפתרון בעיותיהם של לקוחות הנמל מול הנמל וועד העובדים שלו. התקשרויות אלה, שהלקוחות נאלצו לעשות עם "דנה", הזרימו לקופת החברה יותר מ-22 מיליון שקל, שהועברו בחלקם לחסן באמצעות עסקיו הפרטיים, ואף שימשו חלק מהחשודים לעסקאות בינלאומיות של סחר בדלק גנוב וכן להלבנת הון.

הטענות של חסן –

סנגורו לשעבר, עו"ד רונאל פישר, עשה יד אחת עם קצין החקירות המורשע ערן מלכה ובכך פגע בייצוגו ופעל בניגוד לאינטרסים שלו.

הטענה מקדמית אחת נוגעת לאופן שבו נוהלה החקירה:

"מלכה, שהיה קצין ממונה על התיק, עשה יד אחד עם מי שהתחזה להיות סנגורו של חסן בניגוד לאינטרסים שלו. באופן מעשי הוא לא ביקש את טובתו של חסן אלא טובתו שלו, את רעתו של אלון. החקירה שהתוצרים שלה מונחים פה לפנינו נובעים בצורה ישירה ובאופן חמור ביותר מאותו קשר נפסד.

עו"ד פישר, שייצג את חסן בתחילת הפרשה, מואשם בינתיים בשורת עבירות חמורות של שוחד ומרמה. את הפרשה חשף חסן עצמו, כשתיעד את פישר מקבל ממנו כסף בתמורה להבטחה לסגור את התיק נגדו בפרשת הנמל, תוך שיתוף פעולה עם קצין המשטרה מלכה, שהודה מאז הורשע.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]