באישומים בהם נתפס הפקח דורי  - הוא ביקש מבעל עסק באשדוד שבנה גלריה ללא היתר בניה, שוחד בסך 3,500 ש"ח או 4,000 ש"ח, כדי לבטל לו דוח. הכסף לא שולם, ובאישום השני הציע לתת חוות דעת חיובית בנסיבות בניה שלא כדין תמורת 3,000 ש"ח והכסף שולם לו. דורי התפטר מעבודתו, לאחר שנתפס בעבירות.

העובדת סוציאלית,  ברכה וייס, קצינת המבחן המליצה עבודות שירות וצו מבחן לשנה והשופטת טלי חיימוביץ מהמחוזי באר שבע, אימצה את תסקיר העובדת הסוציאלית.

בערעור שהגישה המדינה - שופטי העליון ציינו:

הערעור נשמע בהיעדר פרקליטות המדינה בשל שביתה. בשל האינטרס הציבורי לא נעתרנו לבקשת המשיב למחיקת הערעור בעילה זו.

לקיחת שוחד, מן החמורות בעבירות השחיתות, שתג העונש שקבע לה המחוקק (ושהוחמר) הוא עשר שנות מאסר, דינה מאסר מאחורי סורג ובריח, שכן מורידה היא את השירות הציבורי לשפל המדרגה, דבר הצריך להיות מובן לכל בר דעת.

וראו רק בימים אלה דברי השופטת חיות בפרשת גפסו, הנזכרת בפסקה 41 והאסמכתאות שם, אשר מזכירה את המדיניות השיפוטית לפיה "מי שהורשע בעבירה של שוחד ראוי לו שישא מאסר בפועל, ולתקופה ממשית".

עוד הדגישו שופטי העליון כי בענייננו מדובר בפקח עירוני שהוא פניה של הרשות, והוא זה שהגה את בקשה השוחד וחזר עליה, כך שאין מדובר במעידה חד פעמית ו"רוח שטות".

אין מדובר בענייננו באישיות בכירה אלא באחרון הפקחים, וגם סכומי הכסף הנזכרים הם בתחתית המדרג. עוד נטען, כי המשיב הבין שכשל והתפטר מייד, ונוטל אחריות.

נציגת שירות המבחן ציינה שחרף  חומרת העבירה, המדובר בנטילת אחריות משמעותית ובהבעת חרטה ובושה ונטילת חלק בטיפול.

בסיום פסקו השופטים – 4 חודשי בפועל וחודשיים בעבודות שירות במתנ"ס טנא באשדוד.

"בשקלול, ומבלי צורך מעשי להתערב במתחם העונשי שנקבע (אף כי דומה שהיה מקום להחמירו במידה מסוימת), החלטנו לגוון את העונש על-ידי הטלת מאסר מאחורי סורג ובריח בן ארבעה חודשים, ולאחריו חודשיים שירוצו בעבודות שירות במקום שיקבע הממונה על עבודות שירות (אשר בית המשפט המחוזי קבעו למתנ"ס טנא באשדוד).

הסברנו, כאמור, את הטעם להשתת מאסר מאחורי סורג ובריח; עבודות השירות ישלימו ויהוו תרומה לחברה בה פגע המשיב, אשר יש לקוות כי למד לקח ולא ישוב לסורו 

ערן דורי שיוצג ע"י עו"ד שמעון תורג'מן,   יתיצב לריצוי עונשו ביום 15.5.16 עד שעה 09:00 בבית הסוהר "דקל" ליד באר שבע.

לפסק הדין המלא הקליקו כאן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]