ראש העיר, יחיאל לסרי הצהיר בישיבת מועצת העיר כי עיריית אשדוד יחד עם משרד הבינוי מתכננים להקים את 'רובע הנחל' ולבנות בו עד 15 אלף יחידות דיור.

״ אשדוד מקדמת בימים אלה חתימה על הסכם גג לבניית אלפי יחידות דיור הכולל גם דירות בתוכנית מחיר למשתכן בהיקף שעדיין אינו ידוע לנו. אולם, במקביל אנו מקדמים תוכנית באיזור הצפוני של המשולש החקלאי של 1500 יח״ד,  מול ״ דירה להשכיר ״ שהינה גוף ציבורי מקביל למשרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל. לרובע החדש אנו קוראים ״רובע הנחל״

ושם מדובר ב 80 אחוז קרקע מדינה ולכן הוא כולל מסלול של מחיר למשתכן.

הדיון ברובע זה לשמחתנו מגיע בקרוב לוותמ"ל. ״ (בנייה במתחמים מועדפים (הוראת שעה), התשע"ד 2014, הידוע גם כ"חוק הותמ"ל").

בעקבות הצהרת ראש העיר, בכירים באלתא שלא תהיה כל אפשרות טכנית להקים את הרובע החדש שכן המשמעות היא שיצטרכו להעביר את כל מפעל אלתא לעיר אחרת והעלות לכך היא מיליארדים רבים, מסבירים בעירייה שהשטחים המדוברים הינם צפונית למשולש, מה שלא יפריע לאנטנות של אלתא.

במשך שנים רבות היו ניסיונות להפשיר את השטחים במשולש החקלאי, וועדת בניין ערים (בסוף שנות התשעים, תקופת צילקר) אישרה פרוגרמה עקרונית לבנייה שתכלול בניינים רווי קומות לזוגות צעירים, אך שוב ושוב הדבר לא התאפשר בעקבות אותם אנטנות והמכ"מים.

כעת התכנון הוא ליצור שכונה חדשה צפונית למשולש עד לאזור הפרדסים וישיבת נוה הרצוג

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]