'מי שחפר לי קבר אני אקבור אותו בו' כך כתבתי אז ואנשים חשבו שהשתגעתי. אבל מספר ימים לאחר מכן 'רעשה הארץ'.

אתמול הפרקליטות חגגה עלי בתופים ובמחולות ואני שתקתי. היום אני רוצה ללמד אתכם משפט שמלווה אותי הרבה שנים וגם בתקופה קשה זאת, אבל עם מסר מאוד חד וברור - 'מי שזורק אבנים, שלא יגור בבית מזכוכית'. בקרוב תבינו למה ולמי התכוונתי. המשך יום טוב". כך מצהיר היום אלון חסן.

כחסן מדבר על בית מזכוכית, הוא ככל הנראה רומז שכל המעטפת של המערכת המשפטית מושחתת. בימים כתיקונם, אף אחד לא היה מעז להתייחס ברצינות לאמרות מסוג אלו של חשוד בשחיתות, אולם מדובר באותו אדם שבזכותו נחשפו לציבור פרשיות על שחיתויות במערכת, שאף אחד מאיתנו לא האמין או לא רצה להאמין בקיומן במדינת ישראל.

אמון הציבור במערכת נסדק וחסן רומז שזו רק ההתחלה ולמקורביו אמר - "אם לא יקרה לי משהו חלילה הציבור יהיה בהלם ממה שעוד ייחשף בעקבות הפרשה.

הפרשה שיצרה תיבת פנדורה:

לאחר שחסן נעצר (במאי 2014 ) בחשד לפרשת שחיתות בנמל הוא הגיע למחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) וסיפר להם כי עו"ד הצמרת רונאל פישר, מי שמקורב לצמרת המשטרה ומייצג כמה מבכיריה, דרש ממנו שוחד כדי לסגור לו כמה תיקים תוך שהוא מוסר לו פרטים חסויים מתוך חדרי החקירות שהתנהלו נגדו. הוא ביקש תשלום של 150 אלף דולר במזומן. והזהיר כי: "אם הדברים יתגלו, שנינו נשב בכלא", הזהיר לכאורה פישר.

בתיאום עם מח"ש, נפגש חסן עם פישר בקפה גרג באשדוד כשהוא מצויד במכשירי הקלטה ובתיק עם עשרות אלפי שקלים במזומן.

חסן העביר לפישר תיק ובו הכסף ומיד כשפישר יצא מהקפה מכן זינקו עליו חוקרי מח"ש ועצרו אותו(באשדוד נט תהינו - מדוע לא המתינו כדי לעקוב ולבדוק לאן ולמי הכסף הולך).

החקירה בנושא התגלגלה ופתחה תיבת פנדורה ובעקבותיה הוגשו כתבי אישום חמורים נגד עו"ד הצמרת פישר, פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, כנגד קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה שגם ניהל את חקירת המשטרה בפרשה.

מלכה הודה בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט ובספטמבר גזר עליו בית המשפט שמונה שנות מאסר.

משפטו של עו"ד פישר ממשיך להתנהל והחקירה בנושא רות דוד נסגרה ללא כתב אישום (להפתעתם של רבים שהרימו גבה על ההחלטה - הכיצד יתכן הדבר???)

הבקשה לסגור את התיק:

סנגורו של אלון חסן, עו"ד בני כץ, טען שיש לבטל את כתב האישום נגד חסן שכן החקירה נגדו זוהמה באופן בוטה על ידי קצין המשטרה לשעבר מלכה שניהל אותה וביצע בה מניפולציות רבות ולמען הפקת רווחים אישיים, תוך בגידה באמון הציבור, מעילה באמונם של גורמים בכירים בפרקליטות דרום, הפרת חיסיון עו"ד-לקוח כעניין שבשגרה, שחיתות ותאוות בצע כסף בהיקפים חסרי תקדים. כל אלו לטענת עורך דינו של חסן יצרו מצג מעוות וחוסר ערך לחקירה ולמשפט צדק.

האם יפתו תיבות פנדורה נוספות?

במשפטו הצפוי של חסן שעשוי להגיע עד לפתחו של בית המשפט העליון (בהנחה שכל פסיקה שלא תהיה, תגרור אחריה ערעור) עשוי להיות אחד המרתקים והטעונים יותר שידע בית המשפט.

בדיונים יעלו שאלות נוקבות בדבר שחיתויות בצמרת המשטרה ובפרקליטות, בדבר אינטרסים פוליטים ואינטרסים של המערכת מול אזרח.

חסן רמז בעבר כי קצין המשטרה ערן מלכה, והפרקליטה הבכירה, רות דוד הם רק קצה הקרחון.

המוטיבציה של הפרקליטות:

במקביל הפרקליטות תעלה האשמות כבדות משקל הכיצד חסן ניצל עד תום את נמל אשדוד כעסק פרטי שלו. 

כתב האישום שהוגש נגד חסן אתמול מייחס לו עבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מירמה והפרת אמונים של עובד ציבור ובתאגיד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מירמה והפרת אמונים של עובד ציבור, הלבנת הון ועבירות מס.

עשרות ואף מאות עדויות יעלו ביניהם של אנשי עסקים בכירים, אנשי ציבור ועוד ועוד - נראה כי בפרקליטות מתכוננים לקרב במשקל כבד והם הפכו כל אבן אפשרית כדי לצאת מהמשפט כשידם על העליונה תוך ניסיון להוכיח ללא צל של ספק את אשמתו ומעורבתו של חסן בשחיתיות.

לא יהיה משעמם

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]